Projekt Sztuka nauki. Kompleksowe poszerzenie oferty edukacyjno - wychowawczej Gimnazjum nr 24 w Zabrzu stanowi odpowiedź na zjawiska,głównie dydaktyczne, które zdiagnozowaliśmy analizując wyniki osiągane przez uczniów. Okazuje się - widać to także w materiałach zamieszczonych na tej stronie - że nasi gimnazjaliści słabiej radzą sobie w zakresie przedmiotów matematyczno - przyrodniczych. Potwierdzają to wyniki egzaminów zewnętrznych, a także nasze wewnętrzne analizy wyników klasyfikacyjnych. Cele projektu wynikają wprost ze zdiagnozowanych problemów edukacyjno - wychowawczych naszych uczniów. Nasze cele to:

1. Podniesienie średnich wyników klasyfikacyjnych uczniów/uczennic uzyskujących oceny w przedziale 2,00-3,99 oraz wyników osiaganych na egzaminach gimnazjalnych, szczególnie w zakresie przedmiotów matematyczno - przyrodniczych;

2. Przezwyciężenie problemów edukacyjno wychowawczych (drugoroczność, brak motywacji do nauki) przez uczniów/uczennice uzyskujacych oceny w przedziale <2,00;

3. Redukacja zjawiska agresji poprzez fachowe wsparcie (m.in. psycholog) uczniów/uczennic uzyskujących najniższe wyniki z zachowania lub liczne uwagi pisemne.

4. Zwiększenie motywacji do nauki uczniów/uczennic poprzez udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, zgodnie ze zdiagnozowanymi oczekiwaniami.

Cele podlegają monitorowaniu, czynimy to raz na kwartał, z dotychczasowych obserwacji wynika, że kroczymy w dobrym kierunku. Na pozytywne rezultaty naszej pracy składa się - rzecz jasna - wiele czynników, projekt jest zaledwie jednym z narzędzi, którym posługujemy się dla rozwiązywania naszych problemów edukacyjno - wychowawczych.

Projekt realizowany jest w okresie 1.02.2011-31.01.2013 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, poddziałanie 9.1.2. Wartość pozyskanego dofinansowania: 686 262, 80 PLN