Zagrożenia współczesnego świata

Nie można było tego przegapić!

„Zagrożenia współczesnego świata dla Ciebie i Twojego dziecka” to II otwarta konferencja, która odbyła się 11 marca 2014r. o godz. 16.00 w świetlicy szkolnej Gimnazjum nr 24 im. Henryka Jordana z Zabrzu przy ul. Zamenhofa 56. W tym roku konferencja odbyła się pod hasłem: „(Nie)bezpieczeństwo w sieci”. Impreza została zorganizowana przez dwie sąsiadujące szkoły Gimnazjum nr 24 i Szkoła Podstawowa nr 30 w Zabrzu Helence. Konferencja adresowana była dla rodziców, uczniów, mieszkańców dzielnicy, pedagogów, wychowawców i wszystkich zainteresowanych problematyką uzależnień w sieci. Konferencja została objęta patronat honorowy Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach. Patronat medialny konferencji objęły lokalne media, m.in. Radio Plus, Nasze Zabrze Samorządowe, GTV Zabrzańska Telewizja oraz Nowiny Zabrzańskie.

W konferencji udział wzięło wielu wspaniałych prelegentów. Dobór prelegentów nie był przypadkowy. Inicjatorki i organizatorki konferencji - p. Renata Aust- pedagog w G24 i p. Elżbieta Baran- pedagog w SP 30 - chciały pokazać, jak wiele zagrożeń płynie z „sieci”. Każdy z prelegentów to wybitny i doświadczony specjalista w swojej dziedzinie - prawnik, psycholog, lekarz, funkcjonariusz policji, inspektor wydziału oświaty, terapeuta, specjalista ds. uzależnień, nauczyciel informatyki. Prelegenci przedstawili konsekwencje prawne, społeczne, zdrowotne, psychologiczne niewłaściwego korzystania z komputera i Internetu. Ponadto pokazali sposoby minimalizowania zagrożeń płynących z sieci, udzieli praktycznych rad, jak postępować z dziećmi korzystającymi z urządzeń mobilnych. Dużym zainteresowaniem uczestników konferencji cieszyły się tematy dotyczące prywatności w sieci, konsekwencji prawnych i karnych cyberprzestępczości. Warto podkreślić charytatywne uczestnictwo wszystkich prelegentów!

Inicjatorki konferencji p. Renata Aust- pedagog szkolny G24 i p. Elżbieta Baran- pedagog szkolny SP 30 składają serdeczne podziękowania zaproszonym prelegentom, rodzicom, gościom, lokalnym mediom oraz mieszkańcom dzielnicy Zabrze Helenka za aktywny udział. Cieszymy się z dużej frekwencji i sporego zainteresowania. Jest to dla nas sygnał, że takie imprezy są potrzebne, a jednocześnie mobilizacja do cyklicznego organizowania konferencji – mówią Renata Aust i Elżbieta Baran.