Lepiej zapobiegać, niż leczyć!

„Zagrożenia współczesnego świata dla Ciebie i Twojego dziecka” to tytuł otwartego spotkania, które odbyło się 21 marca 2013r. o godz. 16.00 w świetlicy szkolnej Gimnazjum nr 24 im. Henryka Jordana w Zabrzu. Otwarte spotkanie zorganizowano z myślą o rodzicach. Poruszane problemy dotyczyły uzależnień (alkoholu, środków psychoaktywnych, palenia papierosów), bo to na nie narażone są najbardziej dzieci i młodzież nie tylko naszej dzielnicy - mówią pedagodzy Renata Aust i Elżbieta Baran. - To problem ogólnospołeczny. Im większa będzie świadomość, wiedza i  chęć współpracy  rodziców, tym skuteczniejsze oddziaływanie wychowawcze.

W spotkaniu udział wzięli zaproszeni przedstawiciele: p. Danuta Stanek- inspektor z Wydziału Oświaty, p. Magda Cyndzas – terapeuta z Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień  w Zabrzu, p. Jan Szulik- przewodniczący i p. Sonia Opic - Jaworek – członek Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz  funkcjonariusze Referatu ds. Przestępczości  Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Inicjatorki spotkania (p. Renata Aust - pedagog szkolny G24 i p. Elżbieta Baran- pedagog szkolny SP 30) składają serdeczne podziękowania zaproszonym prelegentom, gościom, rodzicom oraz mieszkańcom dzielnicy Zabrze Helenka za aktywny udział w spotkaniu. Cieszymy się ogromnie z obecności rodziców – mówią organizatorki. -  Mamy nadzieję, iż taka forma spotkania będzie odbywała się cyklicznie, a swoim zasięgiem obejmie być może wszystkie zabrzańskie  placówki oświatowe.

Zapraszamy do fotogalerii.

(RA)