Wyjazdy do szkół partnerskich

Ostatnie w tym roku szkolnym eliminacje do programu Comenius za nami. Lista uczestników kolejnego wyjazdu już zamknięta. W grupie zwycięzców - jak nigdy wcześniej - znalazło się 3 uczniów i 1 uczennica. I dobrze! Będzie miał kto bronić Polkę przed zakusami przystojnych Turków.:)

Za szczęśliwą czwórką, która nie osiadła na laurach, choć wakacje tuż - tuż, trzy niełatwe konkursy. Pierwszy - religijno - kulturowy (islam a chrześcijaństwo - próba porównania, islam we współczesnej Europie), drugi - językowy (zareaguj, zapytaj, wyjaśnij - konwersacje w języku angielskim), trzeci - wieczór u sułtana (pojedynek gawędziarzy siedzących po turecku - baśnie tureckie przy kawie po turecku).

Let`s travel to Turkey in October!

Już wkrótce kolejne eliminacje! Przed uczestnikami 3 konkursy kwalifikacyjne. Zgodnie z tradycją. Do zdobycia 30 punktów i bilet lotniczy do Turcji.

Niektórzy uczniowie mają już mały zapasik punktów (z poprzednich konkursów i pracy projektowej).

Uff! Pracowity tydzień za nami, ale już wiadomo, kto powie "dzień dobry" Portugalii! Ci, którzy jak burza przeszli przez sito konkursowych zmagań (patrz zdjęcie).

Za nami:
- etap językowy ("Let`s talk about Portugal in English"),
- etap plastyczny (" Impresje portugalskie oczami Polaków"),
- etap geograficzny (" Puzzle geograficzne z architekturą w tle"),
- lekcja portugalskiego on-line.

Bongiorno Polonia!

Godzina 10.29 - chwilowo mamy dostep do komputera. Stop. Uczniowie cwicza rzucanie lotkami do celu, nauczyciele za moment rozpoczna prace projektowa. Stop.

Pogoda w Umbrii bardzo kaprysna. Stop. Dzis po poludniu czeka nas wycieczka do Asyzu. Stop. Gospodarze - bardzo goscinni, parnerzy projektowi - otwarci, tolerancyjni i z poczuciem humoru. Stop. Klawiatura nie ma polskich znakow. Stop.