„MY SCHOOL IS MY HOME”

Comenius 2008 – 2010

We wrześniu 2008r. Gimnazjum nr 24 przystąpiło do realizacji wielostronnego [1] projektu partnerskiego projektu Comenius „My school is my home”. Partnerami naszego gimnazjum w tym projekcie są:

1. Karmelava Balys Buracas secondary school (Litwa, Karmelava)

Litwa

2. Geniko Lykeio Kapandritiou Attikis (Grecja, Kapandriti)

Grecja

3. Ahmed Cevdet Pasa Anadolu Lisesi (Turcja, Osmaniye)

Turcja

4. Va school Kliment Timirijazev (Bułgaria, Sandanski)

Bułgaria

5. Liceo scientifico “Pitagora” (Włochy, Rende)

Włochy

Projekt „My school is my Home” ma na celu rozwój partnerskich szkół zgodnie z europejskimi priorytetami oraz kształtowanie właściwego środowiska szkolnego oraz dzielenie się doświadczeniami związanymi z systemami edukacyjnymi i konkretnymi rozwiązaniami stosowanymi w procesie uczenia się nauczania. Poprzez międzynarodwy dialog, wymianę pomysłów i realizację wspólnych zadań staramy się stworzyć nowy model szkoły, w którym również uczniowie mogą podejmować decyzje związane z organizacją życia szkoły. Biorąc udział w tym projekcie uczniowie odkrywają różnorodne kultury, zwyczaje i sposoby życia, podejmując współpracę z przedstawicielami innych narodowości w duchu tolerancji, pokoju i przyjaźni. Dodatkowo, realizacja kolejnych zadań sprzyja nabywaniu i rozwijaniu umiejętności językowych oraz informatyczno-komunikacyjnych.

Podczas realizacji partnerzy dzielą się doświadczeniami i pomysłami w zakresie różnych aspektów życia szkolnego. Interesujące dyskusje, warsztaty, konferencje, itp. oparte o przygotowywane przez partnerów materiały dotyczą m.in. zagadnień takich jak: bezpieczeństwo i wolność szkole, organizacja systemu szkolnictwa w krajach partnerskich (nauczyciele), problemy nastolatków, idealny nauczyciel (uczniowie), najsilniejsze strony szkoły, problemy związane z systemami edukacyjnymi w krajach partnerskich i sposoby walk z nimi(nauczyciele), moja wymarzona szkoła (uczniowie), motywacja, przygotowania do przyszłego zawodu (szkoły zawodowe) lub edukacji.

Wszystkich interesowanych szczegółowymi działaniami podejmowani w czasie realizacji projekt „My school is my home” zapraszamy na stronę internetową:

www.msmh.xz.lt

[1] Oznacza to, że biorą w nim udział co najmniej trzy szkoły z różnych krajów.

"Let`s travel! Tourism, another way of learning"

Comenius 2010 - 2012

Kurt Tucholsky Schule, Flensburg, Niemcy

Joan Ramis i Ramis, Mao - Menorca