Innowacja ta została wdrożona w roku szkolnym 2009/2010 w jednej z klas pierwszych. W ramach tej innowacji nauczyciele realizują część zakresu treściowego (nie mniej niż 25% zakresu) podstaw programowych wybranych przedmiotów z wykorzystaniem narzędzi informatycznych, głównie komputerów.

W ramach przygotowań do wdrożenia tej innowacji grupa nauczycieli realizowała obszerne wielomiesięczne szkolenie zakończone uzyskaniem Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (ECDL). W sumie w ramach 9 przedmiotów (na 13 nauczanych) realizuje się założenia „edukacji z komputerem”, są to: j. polski, matematyka, historia, biologia, fizyka, chemia, geografia, wos, technika.

Do istotnych zasad innowacji należą także dodatkowe zajęcia z informatyki, które realizuje z uczniami pracownik naukowo – dydaktyczny Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach (1 godzina w tygodniu) oraz możliwość zorganizowanych wyjazdów uczniów do siedziby WSTI.

Na mocy umowy o współpracy dydaktycznej podpisanej między Gimnazjum nr 24 w Zabrzu a WSTI w Katowicach – Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych, jedna z największych wyższych uczelni niepublicznych w regionie, jest patronem klasy innowacyjnej „Edukacja z komputerem”.

Realizacja innowacji „Edukacja z komputerem” ma na celu stymulowanie procesu wdrażania w ideę społeczeństwa informacyjnego, co w konsekwencji ma wpływać na efektywne zmniejszanie dysproporcji między obywatelami polskimi a członkami „starych” krajów Unii Europejskiej w zakresie posługiwania się technologią informacyjną. Zapewnienie naszym uczniom możliwości kreatywnego korzystania z komputera i Internetu w ramach większości zajęć szkolnych – wychodzi tym postulatom naprzeciw.