PoczytajMY

Uczennice naszej szkoły postanowiły przyłączyć się do ogólnopolskiego programu "PoczytajMy", w ramach którego spotkają się z dziećmi z sąsiadującego ze szkołą przedszkola.
Spotkaliśmy się z wychowawczynią z przedszkola. Udało nam się również dobrać tekst. Przed nami kilka prób, a potem...

Więcej o programie można przeczytać tutaj

Z biblioteki mogą bezpłatnie korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice i opiekunowie uczniów.

1. Biblioteka udostępnia swoje zbiory zgodnie z kalendarzem pracy szkoły w wyznaczonych godzinach.
  2. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów korzystać można wypożyczając je do domu, czytając lub przeglądając na miejscu, bądź wypożyczając do wykorzystania w czasie lekcji.
  3. W bibliotece należy zachować ciszę.
  4. Obowiązuje zakaz spożywania posiłków, picia napojów oraz korzystania z telefonów komórkowych.
  5. Użytkownicy zobowiązani są do poszanowania sprzętu i wyposażenia biblioteki.
  6. Każdy użytkownik biblioteki powinien zapoznać się z regulaminem biblioteki i przestrzegać go.

Zasady korzystania z wypożyczalni

1. Czytelnik może wypożyczyć książki jedynie na swoje nazwisko.
  2. Jednorazowo można wypożyczyć 2 książki na dwa tygodnie.
  3. Termin zwrotu książek, po uzgodnieniu z bibliotekarzem, można przesunąć o kolejny tydzień.
  4. Uczniowie przygotowujący się do konkursów, olimpiad lub z innych ważnych powodów mają prawo do wypożyczenia jednorazowo większej ilości książek.
  5. Zauważone przy wypożyczaniu uszkodzenia należy niezwłocznie zgłosić bibliotekarzowi.
  6. Zagubioną lub zniszczoną książkę czytelnik musi odkupić lub oddać inną wskazaną przez bibliotekarza.
  7. Wszystkie wypożyczone przez uczniów książki powinny być zwrócone do biblioteki przed zakończeniem roku szkolnego.

Zapraszam do czytania lektur. Treść niektórych znaleźć można na następujących stronach internetowych:

Bibliotekarz mgr JOLANTA STAJSZCZYK - MROSS

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek