Nasza innowacja pedagogiczna w pigułce!

Zapraszamy do lektury materiału w załączniku.

13 października 2a pod dowództwem ...

... pana Andrzeja Kasperka wzięła udział w obchodach Święta Dywizjonu nr 34 w Bytomiu przy ul. Oświęcimskiej 33. Koszary od podszewki, uzbrojenie i sprzęt wojskowy na wyciągnięcie ręki to zaledwie część piątkowych atrakcji.

Druga część klasy uczestniczyła w obchodach święta KEN w SP 33.

Nasza klasa mundurowa jest zawsze tam, gdzie być powinna. Brawa dla dowódcy - dr Eleonory Czyby, ich wychowawczyni!:)

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 33 im. Henryka Jordana w Zabrzu.

Filip na baczność, Mateusz - raczej w pozycji spocznij :)

9 września 2017 odbył się w pobliskiej Rokitnicy Śląski Zabrzański Manewr Ratowniczy (SZMARY), w którym oprócz uczniów naszej szkoły, w większości uczniów klasy mundurowej, wzięły udział zespoły z Niemieckiego Czerwonego Krzyża z Oberhausen w Niemczech (PK), klasy mundurowe z zabrzańskiego ZSEU, Ochotnicza Straż Pożarna z Mikulczyc, Szkolna Grupa Ratownicza z IV LO w Zabrzu oraz Grupa Ratownictwa PCK Zabrze (PK).
Druga sobota września to od 2000 roku Dzień Pierwszej Pomocy. Uczestnicy mieli siedem zadań do wykonania:  resuscytacja z użyciem AED, rozwinięcie i podłączenie linii gaśniczej, ewakuacja poszkodowanego, ratowanie poszkodowanych w zawalonym budynku i w wypadku komunikacyjnym. Dodatkowo należało w bojowym stroju strażaka poruszać się na czas wraz z całym wyposażeniem i opracować plan postępowania po lokalnym blackout-cie.
Organizatorzy manewrów to IV LO w Zabrzu, OSP Mikulczyce, OSP Grzybowice, RG PCK Zabrze.

Źródło: dr Eleonora Czyba, wychowawczyni naszej klasy mundurowej

PS Blackout, czyli rozległa awaria zasilania elektrycznego