Klasa mundurowa w G24!

Podpisanie porozumień!

25 maja w samo południe w świetlicy naszego gimnazjum rozpoczęło się ważne spotkanie społeczności szkoły, zaproszonych gości oraz przedstawicieli służb mundurowych, które będą współpracowały z naszymi pedagogami, prowadząc zajęcia w klasie mundurowej, która ruszy od nowego roku szkolnego w G24.

34 Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej z Bytomia, Policja, Straż Miejska, instruktor wschodnich sztuk walki przedstawili swoje plany wobec uczniów klasy mundurowej, zwracając szczególna uwagę na wartości i umiejętności, które będą starali się rozwijać u swoich podopiecznych.

Klasa mundurowa na poziomie gimnazjum to nowość w Zabrzu! Nasz zeszłoroczny absolwent - Daniel Lewandowski - obecnie uczeń klasy mundurowej w szkole średniej wystąpił z odczytem na temat charakteru klasy, do której uczęszcza, podkreślając różnorodność zajęć dodatkowych oraz motto: "Będziemy wzorem dla innych!".

Podczas spotkania pojawił się również akcent artystyczny - Weronika Wiśniewska zaśpiewała piosenkę Kasi Malejonek z płyty "Panny wyklęte" o Janinie Lewandowskiej, polskiej pilotce i spadochroniarce, jedynej kobiecie zamordowanej w Katyniu. Warto dodać, że wychowawcą klasy mundurowej również będzie kobieta - mgr Elżbieta Witczak.

Wyrazistą puentą była wymiana porozumień między wszystkimi partnerami tego innowacyjnego projektu. Zapisy do klasy mundurowej już trwają! Pozazdrościć jej uczniom niezwykłej edukacyjnej przygody, którą rozpoczną od września.

PS Zapraszamy na stronę TVP Katowice (początek materiału ok.3.minuty)

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat partnerów edukacyjnych Gimnazjum nr 24 im. Henryka Jordana w pracy z klasą mundurową.