W roku szkolnym 2009/2010 z inicjatywy ks. Józefa Sklorza powstało w naszej szkole Koło Maitri. Włączyliśmy się w ten sposób w działalność Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata Maitri.

Działalność Maitri polega na pomocy  najbiedniejszym z biednych w ubogich krajach Trzeciego Świata. Jako gimnazjum mamy pod opieką dziewczynkę z Rwandy-Jeanette MUSHIMIYIMANA.

W roku szkolnym 2010/2011 obowiązki koordynatora akcji przejął - jako naturalną schedę po poprzedniku - ks. Marek Mania, w kolejnych latach - ks. Grzegorz Lepiorz, a następnie koordynatorem był ksiądz Paweł Kowalik. Jeanette Mushimiyimana może więc w dalszym ciągu liczyć na nasze wsparcie. Fundatorzy, do kies!

Czym jest Ruch “Maitri”?

Ruch “Maitri” to wspólnota wierzących , która wspólnie jednoczy swoje siły i pomaga ubogim krajów Trzeciego Świata. Wsparcie przybiera różną formę, najczęściej jest to jednak pomoc materialna. Wysyłani są także misjonarze, którzy głoszą Ewangelię, nauczają w szkołach.

Adopcja serca

Adopcja serca to dobrowolne moralne zobowiązanie przez indywidualny lub zbiorowy patronat, znanemu z nazwiska i imienia dziecku w Trzecim Świecie (głównie w Afryce Środkowej). Programem objęte są sieroty i dzieci ze skrajnie ubogich rodzin.

Nasza szkoła uczestniczy w programie adopcji serca. Miesięcznie potrzebujemy 60 zł, aby opłacić adoptowanej dziewczynce szkołę. Ma na imię Jeanette i jest nastolatką.

Jeanette Mushimiyimana

W skład szkolnego Ruchu “Maitri” wchodziły:

Daria Bartoszek

Aneta Kuhnert

Paulina Kobylorz

Aleksandra Koralewska

Martyna Siomek

Natalia Przybył

Angelika Jany

Paulina Spychalska

Opiekun: ks. Marek Mania, ks.Grzegorz Lepiorz (od września 2012r.)

Potem na rzecz "Maitri" działali:

Sandra Sielska

Weronika Zatoń

Małgorzata Klar

Kamil Ćwikła

Natalia Muszioł

...

Zbiórka

Co miesiąc organizowana jest sprzedaż ciast (lub innych pyszności) w ramach adopcji serca, w której bierze udział nasza szkoła. Kawałek ciasta kosztuje tylko 1 zł! Zachęcamy więc do wsparcia finansowego szkolnej wspólnoty:)

Kamerun - dzieci

Kamerun - szkoła