Gimnazjum nr 24 im. Henryka Jordana w Zabrzu
 • fotoj.JPG
 • fotoi.JPG
 • fotoh.JPG
 • fotog-kor1.jpg
 • fotof.jpg
 • fotoe.JPG
 • fotod.jpg
 • fotoc.JPG
 • fotob.JPG
 • fotoa.JPG
 • foto12.jpg
 • foto11.jpg
 • foto07.jpg
 • foto04.jpg
 • foto03.jpg

TVSW dniu 28 stycznia 2010r.w godzinach południowych odbyła się wycieczka do TV Silesia w Katowicach. Wycieczkę zorganizowałam w ramach kółka szkolnego radia. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z pracą dziennikarza, prezentera telewizyjnego, dziennikarza prasowego. Mieliśmy możliwość „obejrzenia z bliska” miejsca, gdzie pracują na co dzień dziennikarze, prezenterzy, kamerzyści, reżyserzy itp.

Niezwykle pomocny okazał się pracownik administracyjny stacji telewizyjnej- p.Marta Piotrowska, która oprowadzała Nas po miejscach godnych uwagi, zainteresowania i „obejrzenia” w telewizji. Dzięki p. Marcie podejrzeliśmy „z bliska” serwerownię, reżyserkę ze stacji radiowej i reżyserkę ze stacji telewizyjnej. Największe emocje wzbudziło obejrzenie dużego studia telewizyjnego, z którego codziennie nadawane są główne informacje. Ponadto zobaczyliśmy newsroom, miejsce skąd nadawane są teleturnieje, prognoza pogody. Co ciekawe największe emocje wśród Nas wzbudziło obejrzenie najnowszego sprzętu HD: kamery itp. Wycieczka była niezwykle udana. Wszyscy czekamy z niecierpliwością na następną, tym razem do TVP Regionalnej!

 

Renata Aust

Linki
Partnerzy szkoły

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

  Akceptuję Politykę prywatności na tej stronie.
EU Cookie Directive Module Information