Radio szkolne

Witamy w drugiej zakładce szkolnego radia!

Nasze gimnazjalne radio kiedyś nosiło nazwę FtB, czyli Feel the beat (zgodnie z decyzją podjętą przez uczniów, którzy stanowili pierwszy zespół gimnazjalnych radiowców pracujących pod okiem pani mgr Renaty Aust).

Od września 2012r. nazwa uległa zmianie na 2/4 (dwie - czwarte) decyzją nowego zespołu radiowców pracujących pod opieką pana mgra Witolda Brandysa, pani dr Eleonory Czyby i pani mgr Joanny Klajnowskiej.

Dźwięki płynące z głośników umieszczonych na szkolnych korytarzach są wybierane przez aktualnych członków szkolnego radia i wynikają z ich gustów muzycznych i przekonania, że właśnie tego oczekują słuchacze.:)

Miłośników muzyki zapraszamy do współpracy. Mądrych głów i ciekawych pomysłów - nigdy dość!

W dniu 5 listopada 2009r. odbyła się dyskoteka szkolna dla uczniów Gimnazjum nr 24 w Zabrzu (i nie tylko). Impreza od dłuższego czasu niezwykle oczekiwana przez młodzież spragnioną zabawy i tańca odbyła się w godzinach popołudniowych od 17.30 do 20.30. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Zebraliśmy 61 zł.

TVSW dniu 28 stycznia 2010r.w godzinach południowych odbyła się wycieczka do TV Silesia w Katowicach. Wycieczkę zorganizowałam w ramach kółka szkolnego radia. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z pracą dziennikarza, prezentera telewizyjnego, dziennikarza prasowego. Mieliśmy możliwość „obejrzenia z bliska” miejsca, gdzie pracują na co dzień dziennikarze, prezenterzy, kamerzyści, reżyserzy itp.

WYSTAWKA „STAREGO” SPRZĘTU RADIOWEGO
W SALI SZKOLNEGO RADIA!

W dniu 16 kwietnia 2010r. w naszym gimnazjum odbył się Dzień Otwarty. Zespół szkolnego radia przygotował  prezentację o działalności radia. Niezwykle ciekawą formą było  zorganizowanie  i  przygotowanie przez pedagoga szkolnego wystawki „starego” sprzętu  radiowego. Sprzęt wypożyczono od nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły. Cenne okazy stanowiły: magnetofon szpulowy, płyty analogowe, walkmany, magnetofony kasetowe, radia lampowe itp.  Eksponaty nadal  można  podziwiać w  sali szkolnego radia!