Gimnazjum nr 24 im. Henryka Jordana w Zabrzu
 • fotoj.JPG
 • fotoi.JPG
 • fotoh.JPG
 • fotog-kor1.jpg
 • fotof.jpg
 • fotoe.JPG
 • fotod.jpg
 • fotoc.JPG
 • fotob.JPG
 • fotoa.JPG
 • foto12.jpg
 • foto11.jpg
 • foto07.jpg
 • foto04.jpg
 • foto03.jpg

Sukcesy w roku szkolnym 2015/2016

 

Podsumowanie!

 


Rok szkolny 2015/2017!

 

W załączniku znajduje się lista konkursów, w których wzięli udział nasi uczniowie w tym roku szkolnym.

 

Za sukcesami uczniów stoją nauczyciele. Serdecznie gratulujemy jednym i drugim!

 

I semestr za nami

 


Informujemy!

 

W piątek (5 lutego) odbył się apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2015/2016.

 

Gratulacje, dyplomy i nagrody otrzymali - zgodnie z zasadami obowiązującymi w G24 - uczniowie z najwyższą średnią, uczniowie systematycznie (w ciągu 3 kolejnych klasyfikacji) podnoszący swoją średnią oraz uczniowie z bardzo wysoką frekwencją. Gromkie brawa dla nich wszystkich!

 

Podsumowano również pracę SU i zaangażowanie klas w życie szkoły. Bez wątpienia prym wiodły klasy trzecie! Szczegółowa prezentacja wyników już wkrótce w osobnym załączniku i na gazetce samorządu.

 

Wyniki konkursu...

 


III miejsce w konkursie "Żyj bez tytoniu"!

 

17 grudnia 2015r. o godz. 12.00 odbył się finał miejskiego konkursu pt. „Żyj bez tytoniu” w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Zabrzu.

 

Trzy uczennice klasy III „a”: Magdalena Faderewska, Daria Kudlińska, Natalia Kudlek reprezentowały naszą szkołę.

 

Okazało się, iż z wielkim powodzeniem. Natalia Kudlek zaprezentowała swoją wiedzę oraz zapanowała nad stresem podczas odpowiedzi ustnej przez komisją, zajmując zaszczytne trzecie miejsce.

 

Wszyscy finaliści konkursu otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody. Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

 

Opiekun - pedagog szkolny -Renata Aust

 

PS Serdecznie gratulujemy Natalii i pani R.Aust!

 

Za nami...

 


... finał XX MKO!

 

I co? I mamy powody do dumy!

 

Bartosz Jagieła z kl.3b zajął II miejsce w XX Miejskim Konkursie Ortograficznym! Hurra!Za naszym zwycięzcą: 2 supertrudne dyktanda konkursowe (szkolne i miejskie), poprawa najeżonego błędami tekstu, poszukiwanie reguł ortograficznych w słowniku na czas, pisanie zwrotów i wyrażeń na sztaludze. Uf!

 

Ale to nie wszystko! Dwoje naszych pozostałych reprezentantów również doszło niemal do samego finału. Daria Kudlińska z kl.3a oraz Mikołaj Urbański z kl.2b brawurowo przeszli przez kolejne etapy.

 

Ortograficzna trójco, jesteśmy z Was dumni! Brawo! Polonistki uśmiechają się z zadowoleniem, kiwają głowami z aprobatą..., a są to głowy pań: Elżbiety Klar i Agnieszki Iwanek.

 

Na reportaż z Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu zapraszamy na stronę TVZ (początek materiału ok.8. minuty) oraz tutaj.

 

 

 

Sukcesy naszych uczniów w roku 2014/2015

 

Sukcesy naszych uczniów i nauczycieli w minionym roku szkolnym! Brawo, Szanowne Panie i Szanowni Panowie!

 

Zbliża się koniec roku szkolnego i ...

 


... za nami...

 

konkursy przedmiotowe, zawody sportowe, konkursy rękodzieła artystycznego, zawody w biegach na orientację, konkursy plastyczne, festiwal teatralny, konkurs profilaktyczny, turniej humanistyczny...

 

We wszystkich tych działaniach (oraz wielu innych - charytatywność, wolontariat) uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział.

 

Każdy z nas ma jakiś talent, tylko trzeba go w sobie lub w kimś dostrzec... odkryć. Nad odkrytym talentem trzeba pracować, trzeba go szlifować. Gimnazjum nr 24 od lat stara się działać w myśl tych zasad.

 

 

Nowoczesna metoda pracy

 


Ortograffiti!

 

Pani mgr Jolanta Stajszczyk - Mross w ramach zajęć dodatkowych pracuje z uczniami metodą Ortograffiti.

 

Zaletami tej metody są: skuteczność, uniwersalność, efektywność, dostępność.

 

 

 

Ortograffiti  jest zalecane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Dysleksji.

 

Dzięki innowacyjnemu podejściu  Pani Bibliotekarz nasi uczniowie mają okazję pracować w bardzo zindywidualizowany sposób. Niezbity dowód do wglądu w załączniku.

 

 

Sto na sto!


Dobiegliśmy do mety!

Przypominamy, że nasze gimnazjum przystąpiło w tym roku do Ogólnopolskiego Programu "Bezpieczna Szkoła". Przez kilka miesięcy realizowaliśmy różne zadania na lekcjach wychowawczych oraz podczas spotkań ze specjalistami z różnych dziedzin dotyczących bezpieczeństwa.

Warsztaty z policjantamipsychologamistrażakiemgrupą ratownictwa medycznego to tylko część zajęć, które już za nami. Program pozwolił na przeprowadzenie  szkolnej debaty, zajęć metodą dramy i pracy w grupach, dyskusji, międzyklasowej rywalizacji. Modernizacji został poddany szkolny system monitoringu.

Przez sito weryfikatorów przeszliśmy jak burza, zdobywając 100 punktów na... 100 możliwych! Serdecznie dziękujemy koordynatorowi akcji - pani mgr Marlenie Bier oraz pani mgr Elżbiecie Witczak, która celująco zaliczyła intensywny kurs z zakresu bezpieczeństwa.

A oto...


...wyniki ostatnich konkursów!

4 maja jury ogłosiło wyniki konkursu pod hasłem "Rebusy fizyczne". Zmagania na spostrzegawczość, pomysłowość i wiadomości z dziedziny fizyki wygrał..., nie - wygrała Wiktoria Łukasik z klasy 3a! Gratulacje! Ampere, Bohr, Einstein... pokiwaliby z uznaniem głową.

12 maja odbyła się kolejna edycja Turnieju Wiedzy Ekologicznej. Organizatorki (mgr Danuta Ciesielska i mgr inż. Maria Kłaczka) zaprosiły do udziału reprezentacje ze wszystkich klas, klasa 1b wystawiła nawet 2 składy! Po dwóch dogrywkach na podium stanęli: Bartosz Namysło i Grzegorz Lis z 3b (I miejsce), Julia Kaźmierczak i Małgorzata Klar z 3a (II miejsce), Aleksander Wiśniewski i Patryk Węgrzyński z 1a (III miejsce). Brawo! Jak się wie m.in., który ptak schodzi z drzewa głowa w dół, to się wygrywa.

 

 

 

V MTH za nami

 


Kolejna edycja turnieju rozstrzygnięta!

 

21 maja 2015r. w naszej pięknej świetlicy odbył się V Międzygimnazjalny Turniej Humanistyczny. Tym razem edycja przebiegała pod hasłem "Nikomu nie można wzbraniać dostępu do ksiąg" za Umberto Eco.

 

Uczestnicy na oczach publiczności i czujnych oczach profesjonalnego jury rywalizowali w ramach rozmaitych konkurencji. Odbyły się miniwywiady, poszła w ruch maszyna losująca pytania, do piór usiedli recenzenci, tekst bajki I.Krasickiego został olinkowany...

 

A rezultaty? I miejsce dla Gimnazjum nr 20, II miejsce dla Gimnazjum nr 25 i III miejsce dla Gimnazjum nr 24! Brawa, brawa i jeszcze raz brawa! Kolejna humanistyczna zabawa połączona z nauką za nami.

 

Naszą szkołę reprezentowali (w kolejności alfabetycznej): Julia Kaźmierczak z 3a, Małgosia Klar z 3a oraz Michał Rudoll z 2b. Dobra robota, drużyno! Wynik - wynikiem, ale to, co wspólnie przeżyliście w trakcie przygotowań, to Wasze!Serdecznie dziękujemy Sandrze Jakubczak, Sebastianowi Kędzierskiemu i Michałowi Machnikowi za pomoc w realizacji filmu konkursowego; Michałowi Wirtelczykowi za wsparcie przy montażu.

 

Nieocenioną pomoc organizacyjną okazali również Sandra Sielska oraz Dominik Argasiński. Mistrzostwo świata!Podziękowania również dla Darii Jagiełło (asystentki technicznej) i Mateusza Borkowskiego w roli fotoreportera.

 

Zapraszamy do galerii.

 

Wisienka na torcie...

 


Nagroda główna w V MTH!

 

W ubiegły czwartek (11 czerwca 2015r.) zwycięzcy V Międzygimnazjalnego Turnieju Humanistycznego (G20, G25 i G24) pojechali do stolicy naszego makroregionu do najnowocześniejszej biblioteki w Polsce.

 

Trudna nazwa CINiBA nie skrywa już przed uczestnikami tej wyprawy prawie żadnych tajemnic. W trakcie zwiedzania dotarli do zakamarków dostępnych tylko dla personelu (centrum zabezpieczenia przeciwpożarowego, system zarządzania powietrzem, wrzutnia, "myjnia książek") oraz do miejsc dostępnych dla czytelników (księgozbiór podręczny, skanery, mediateka, czytelnia czasopism, indywidualne gabinety pracy...). Po zwiedzaniu - warsztaty (wirtualne tematyczne przeszukiwanie zasobów biblioteki).

 

A potem? Potem wizyta w "Fanaberii", a w niej rozmowy przy czarkach pełnych aromatycznych herbat z całego świata. Przemiłe doświadczenie!

 

Organizatorki wyjazdu dziękują wszystkim uczestnikom za otwartość i entuzjazm. Do zobaczenia za rok podczas VI MTH!

 

PS Skąd pomysł na taką nagrodę główną w konkursie? Tegoroczna edycja turnieju inspirowana była powieścią "Imię róży" Umberto Eco i myślą, że nikomu nie można wzbraniać dostępu do ksiąg, więc...

 

Zdjęcia już wkrótce w fotogalerii.

 

 

 

Kolejny sukces ATT

 


Wyniki 61.Festiwalu im. Norberta Kroczka

 

W piątek się rozpoczęły, a w poniedziałek zakończyły przesłuchania w kategorii amatorskich teatrów szkolnych. Nasza grupa teatralna - podobnie jak w poprzednich latach - stanęła na deskach MDK 2 w Zabrzu. ATT wystąpiła z "Wariacjami na temat Romea i Julii" William Szekspira.

 

Prócz stałego składu (Sandry Jakubczak z 3b, Małgorzaty Klar z 3a, Magdaleny Faderewskiej, Julii Glosz, Natalii Kudlek z kl. 2a) na scenie pojawił się gościnnie pierwiastek męski, który wcielił się w role antycznych kolumn, masek monumentalnych oraz chóru z prologiem, epilogiem i zadumą (Dawid Karpiuk z 3a, Sebastian Kędzierski, Bartosz Kayser oraz Michał Machnik z 2b).Wielkie dzięki, chłopaki!

 

Dziś jury opublikowało wyniki. Akcydentalna Trupa Teatralna zdobyła Srebrną Maskę! Ha! Niech żyje teatr! Uu - kłoon!

 

 

 

Żyj zdrowo!

 

 

I miejsce w Miejskim Konkursie „Żyj bez tytoniu”!

 

8 grudnia 2014r. o godz. 10.00 odbył się finał miejskiego konkursu pt.„Żyj bez tytoniu” w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Zabrzu. Trójka uczniów z klasy III „a”(Wiktoria Różańska, Zosia Smolińska, Piotr Krak) reprezentowała naszą szkołę.

 

 

 

Okazało się, iż z wielkim powodzeniem. Piotr Krak zdeklasował pozostałych uczestników, zajmując zaszczytne pierwsze miejsce. Wszyscy finaliści konkursu otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody. Serdecznie gratulujemy,życząc dalszych sukcesów!

 

 

 

Renata Aust

 

(opiekun naszej reprezentacji, pedagog szkolny)

 

 

 

Sukcesy naszych uczniów w roku 2013/2014

 

Powody do dumy...

 

 

 

W załącznikach poniżej

 

znajdują się listy podsumowujące sukcesy naszych uczniów z podziałem na 2 semestry roku szkolnego.

 

Miłej lektury!

 

 

 

IV Turniej Humanistyczny rozstrzygnięty!

 


Bawiąc, uczyć!

 

5 czerwca odbył się IV Międzygimnazjalny Turniej Humanistyczny. Tak jak w poprzednich latach do rywalizacji stanęły 3-osobowe reprezentacje zabrzańskich gimnazjów. Zmagania oceniało profesjonalne jury: mgr Maria Teresa Gorczyca (metodyk j.polskiego), dr hab. Anna Gomóła (Instytut Nauk o Kulturze UŚ), mgr Stanisława Mikulak (Komisja Kultury i Dziedzictwa UM w Zabrzu).

 

Zadanie przedturniejowe polegało tym razem na przeprowadzeniu happeningu pod hasłem "Bohaterowie lektur na ulicach naszego miasta/osiedla". W trakcie bezpośredniej rywalizacji uczestnicy musieli: zdać egzamin z wiedzy polonistycznej na poziomie gimnazjum, napisać list otwarty, zmierzyć się z frazeologią, przygotować opis obrazu, z obrazu zrobić komiks, przeprowadzić wywiad z imiesłowem...

 

Emocje sięgające zenitu, salwy śmiechu, burze oklasków... A wyniki? III miejsce  - Gimnazjum nr 12! Serdeczne gratulacje! II miejsce - Gimnazjum nr 25! Gromkie brawa! I miejsce - Gimnazjum nr 24! Owacje na stojąco!

 

Nagrodą główną w tegorocznej edycji jest wyjazd zwycięzców do Oblęgorka. Pan Sienkiewicz na pewno się ucieszy...

 

Wyniki konkursu

 


Wśród zabrzańskich laureatów - nasi!

 

Kolejny sukces! Właśnie ogłoszono kolejną listę laureatów! XI edycja konkursu "Matematyka nitką szyta" rozstrzygnięta!

 

Nasze uczennice, które wyszły spod ręki mgr Ewy Jankowskiej, zdominowały podium. Martyna Chmura z klasy 3a zajęła II miejsce, a Pola Ułasiewicz z klasy 1c - III miejsce. Brawo, dziewczyny!

 

Figury matematyczne wykonywano igłą i nitką!To dopiero mistrzostwo świata!

 

Jesteśmy eko!

 


Podręcznik to za mało!

 

29 maja w pracowni biologicznej odbył się kolejny konkurs przyrodniczy przygotowany przez panie: Marię Kłaczkę (fizyka, chemia) i Danutę Ciesielską (biologia).

 

Żeby poradzić sobie ze wszystkimi pytaniami, trzeba było sięgnąć po wiadomości spoza szkolnych podręczników. Uczniowie musieli na przykład wiedzieć, ile kręgów ma żyrafa, co wielbłąd ma w garbie, dlaczego sęp ma łysą główkę...

 

A oto wyniki szkolnego konkursu przyrodniczego dla klas I, II i III:

 

I miejsce – III a (klasę reprezentowały: Wiktoria Kosecka, Natalia Gendera)

 

II miejsce – zajęły dwie klasy:

 

II a (klasę reprezentowały: Julia Kazimierczak, Małgorzata Klar)

 

III b (klasę reprezentowały: Wiktoria Trybus, Betina Michalska)

 

III miejsce – II b(klasę reprezentowali: Paweł Kaźmierczak, Bartosz Namysło)

 

Zwycięzcom gratulujemy! Pozostałym uczestnikom dziękujmy. Zapraszamy za rok!

 

Piłka jest jedna, a bramki są dwie...

 


Piłkarskie rozgrywki

 

22 maja na naszym dzielnicowym Orliku odbył się Turniej o Puchar Stanisława Oślizło (jednego z najlepszych zawodników Górnika Zabrze).

 

Nasza reprezentacja w składzie: Radek Fedyniuk - kapitan, Mateusz Smuda, Denis Wieczorek - bramkarz, Daniel Lewandowski, Michał Buczyński, Dominik Irek, Maciej Węgrzyn, Paweł Michalik, Adam Rogoń, Denis Ganuszko rozegrała kilka meczy. Zmierzyła się z drużynami z Rokitnicy, Zbrosławic i Kamieńca. Ostatecznie zajęliśmy 4. miejsce. Dobra robota, chłopaki!

 

I jeszcze kilka faktów: nagrody i dyplomy wręczał sam pan Stanisław Oślizło, w roli sędziego wystąpił Pan Ukleja, najszybszym zawodnikiem w naszej drużynie był Paweł Michalik, nie zabrakło Jorgusia...

 

Ach, te procenty

 


V Konkurs Matematyczny w G24

 

19 maja odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu "Ach, te procenty". Rywalizacja przebiegała na dwóch poziomach - poziom I (klasy I) i poziom II (klasy II i III). 20 uczniów rozwiązywało 10 zadań tekstowych z wykorzystaniem obliczeń procentowych.

 

Przypominamy, że słowo 'procent' pochodzi od łacińskiego wyrażenia "pro centum", co oznacza "na sto". Jeden 'procent' danej wielkości to jedna setna tej wielkości. Procenty to zapisane w inny sposób ułamki o mianowniku sto.

 

Najlepsi w tegorocznym konkursie okazali się Bartosz Jagieła z klasy 1c (poziom I) i Aleksandra Sobieszek z klasy 3a (poziom II). Dwoje wspaniałych z dwudziestu! Jaki to procent? Wiemy, wiemy! 20 uczniom, czyli 100% dziękujemy za udział, a 2 uczniom, czyli 10% serdecznie gratulujemy zwycięstwa.

 

W badmintonie

 


Idą za ciosem!

 

Serialu badmintonowego ciąg dalszy!

 

W rolach głównych występują: Denis Ganuszko i Grzegorz Kruk (obaj z klasy 3b). Reżyseria: mgr Elżbieta Witczak.

 

Streszczenie ostatniego odcinka:  przez rywalizację miejską na poziomie gimnazjów Denis i Grzegorz przeszli jak burza i zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich!

 

Recenzja: wyrazistość postaci, wartka akcja, scenariusz powoli przewidywalny Tak trzymać!

 

II Anglomania

 


Sukces w Anglomanii 2014
!

 

8 kwietnia odbyła się II edycja konkursu; w tym roku dotyczącego ogólnej wiedzy na temat Stanów Zjednoczonych. Anglomania miała miejsce w ZSO nr 11 w Zabrzu.

 

Naszą drużynę stanowili: Inga Brandys, Gosia Klar, Julia Kaźmierczak, Zosia Smolińska, Ola Sobieszek oraz rodzynek - Dawid z klasy pierwszej, którzy po wielu quizach pod dowództwem mgr Marleny Bier zajęli trzecie miejsce!!!

 

Konkurencje dotyczyły m.in.: kultury, sportu, polityki, geografii oraz showbiznesu Ameryki. W każdej z tych dziedzin mieliśmy specjalistę. Pomiędzy zadaniami konkursowymi przewijały się akcenty muzyczne i artystyczne, np. występ angielskiego teatru szkolnego, w którym jeden z aktorów zaprezentował baśniowego leśniczego z piłą mechaniczną. Całą anglomanię prowadzili uczniowie, co jeszcze bardziej wpłynęło na dobrą atmosferę spotkania.

 

Autor tekstu: Gosława

 

Gratulujemy i czekamy na więcej takich drużyn :)

 

Dwa najważniejsze zdjęcia już w galerii. Zapraszamy!

 

Jubileuszowy festiwal

 


... i sukces ATT!

 

Jury 60. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka właśnie opublikowało swój werdykt. Nasza Akcydentalna Trupa Teatralna zajęła I miejsce i zdobyła Złotą Maskę w kategorii gimnazjów! Ale czad!

 

ATT wystąpiła ze spektaklem Bajki o rzeczach martwych wg Wisławy Szymborskiej. W bajkach zaś wystąpili: książka (Sandra Jakubczak), pierzyna (Agnieszka Klar), piec (Dominik Sobieszek), stolik (Magda Faderewska), buty (Elżbieta Iwanek) i psychiatra (Martyna Chmura).

 

Duża scena, prawdziwe kulisy, gra świateł, wymagająca publiczność, profesjonalne jury... Wszystko na poważnie - dlatego szczególnie pysznie smakuje ten sukces!

 

A co się działo na scenie i pod sceną można podejrzeć tutaj.

 

PS Przypominamy, że zdjęcia w naszej galerii pojawiają się przede wszystkim dzięki pracy szkolnego żeńskiego koła fotograficznego pod wodzą mgr. Andrzeja Kasperka. Chwała im za to!

 

Wielkanocne zwyczaje

 


Kolejny sukces Martyny!

 

Martyna Chmura z kl.3a zajęła II miejsce w kategorii gimnazjów w XV Wojewódzkim Konkursie Haftu i Rękodzieła Artystycznego - ZAJĄCZKOWE HAFTOWANIE.

 

Martyna techniką haftu matematycznego wykonała pracę pt. "Ukrzyżowanie Pana Jezusa". Nad perfekcyjnym efektem czuwała  - jak zwykle - mgr Ewa Jankowska. Brawa dla obu pań!

 

Aż trudno uwierzyć, że takie cudeńka powstają dzięki igle i nitce.

 

Na sportowo

 


Sukcesów w badmintonie ciąg dalszy! Zabrze - luty 2014'

 

Zeszły tydzień przyniósł kolejne sukcesy sportowe.

 

Najpierw (18.02.2014) grały panie - Wiktoria Trybus z 3b wywalczyła indywidualnie 4. miejsce, a zespołowo z Olą Sobieszek z 3a - 4. miejsce dla szkoły. Brawo, płci piękna!

 

Potem (20.02.2014) grali panowie - Denis Ganuszko z 3b zajął indywidualnie 3. miejsce, a zespołowo z Grześkiem Krukiem z 3b (kolegą ze szkolnej ławy) - 3. miejsce dla szkoły. Brawo, płci równie piękna!

 

Za naszymi wynikami w zabrzańskiej rywalizacji szkół gimnazjalnych stoją: pracowitość, determinacja, zaangażowanie i talent uczniów oraz trenerki/pani trener* - mgr Elżbiety Witczak.

 

* Czytelniku, wybierz sobie właściwe.

 

Jak spod igły

 


Kolejne sukcesy podopiecznych pani Ewy Jankowskiej!

 

Pierwszy raz? Nie! Ostatni? Na pewno nie! Uczennice naszego gimnazjum ponownie zapisały się złotymi nitkami w konkursie rękodzieła "W żłóbku na sianie".

 

I tak Martyna Chmura z kl. 3a zajęła III miejsce, a Barbara Błażejewska z kl.3a i Angela Syk z kl. 1c zdobyły wyróżnienia w 16. edycji konkursu organizowanego przez OPP 3 w Zabrzu.

 

Serdecznie gratulujemy! Ma się tę rękę! I do szycia, i do młodych zdolnych!

 

 

 

Finał konkursu ortograficznego

 


Szacun, miszczowie...

 

19 grudnia doszło do ostatecznego rozstrzygnięcia w ramach XVIII Miejskiego Konkursu Ortograficznego. Troje najlepszych z G24 (alfabetycznie: Jagieła Bartosz z 1c, Klar Małgorzata z 2a, Kudlińska Daria z 1a) znalazło się w gronie najlepszych gimnazjalistów z Zabrza.

 

Tuż po południu wszystko stało się jasne. Po poprawie tekstu z błędami z dwudziestki została dziesiątka. Po rundzie ze znajdowaniem reguł ortograficznych z dziesiątki została piątka. Potem piątka pisała przy sztalugach zwroty i wyrażenia pod dyktando komisji.

 

A rezultaty? Gośka Klar - III miejsce! Brawa! Bartosz Jagieła - wyróżnienie! Oklaski! Gratulacje również dla pań przygotowujących uczniów do konkursu - za Gosię - pani Elżbiecie Iwanek, za Bartka - pani Agnieszce Klar.

 

PS Przypominamy, że w ubiegłych latach sukcesy w MKO odnosiły: Daria Bartoszek (i to nieraz), Magdalena Borto, Estera Kaczmarek, Magdalena Taurzewska, Oliwia Michniewska, Estera Jarosz... Pozdrawiamy miłe i zdolne absolwentki!

 

 

 

Wyniki konkursu profilaktycznego

 


Adam na medal, czyli I miejsce w Miejskim Konkursie „Żyj bez tytoniu” !

 


12 grudnia 2013r. o godz. 12.00 odbył się finał miejskiego konkursu pt.„Żyj bez tytoniu” w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu.

 

Piątka uczniów z klasy III „a”: Natalia Gendera, Ola Sobieszek, Martyna Chmura, Inga Brandys, Adam Goździk reprezentowała naszą szkołę. Okazało się, iż z wielkim powodzeniem. Adam Goździk zdeklasował pozostałych uczestników, zajmując zaszczytne pierwsze miejsce. Wszyscy finaliści konkursu otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody.

 

Serdecznie gratuluję, życząc dalszych sukcesów!

 

Opiekun merytoryczny finalistów - pedagog szkolny - mgr Renata Aust

 

Ma się ten talent...


Sukces Zosi!

Program I Polskiego Radia od kilku lat organizuje akcję charytatywną na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Stowarzyszenia "Debra". Zosia Smolińska z kl. 2a wzięła w niej udział. Jej praca plastyczna znalazła się w gronie 20 najlepszych (wybranych spośród 60), które 12 grudnia zostaną zlicytowane na antenie radiowej Jedynki.

"W ramach akcji CHOINKI JEDYNKI zebrane pieniądze zostaną przekazane nie tylko Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" na dalsze wyposażanie ośrodka "Dolina Słońca" (sali rehabilitacyjnej, pracowni rękodzieła artystycznego oraz zakup materiałów niezbędnych do prowadzenia terapii i zajęć), ale także Stowarzyszeniu Debra Polska "Kruchy Dotyk", które skupia osoby cierpiące na niezwykle rzadką chorobę genetyczną Empidermolysis Bullosa.

Epidermolysis bullosa to pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Choroba ma różne typy. Ich wspólną cechą jest występowanie pęcherzy wskutek urazów mechanicznych. Stowarzyszeniu Debra Polska "Kruchy Dotyk" prowadzi działalność w zakresie pomocy społecznej osobom dotkniętym EB, edukacyjnej, oświatowej, rehabilitacji zawodowej i społecznej inwalidów, w zakresie kultury fizycznej i sportu oraz w obszarze kultury.

Dzięki młodym artystom oraz zaproszonym do udziału w akcji znanym Polakom, których prace plastyczne są licytowane na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia, pomoc otrzymają podopieczni obu fundacji. Patronat nad projektem objęła Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP."

Gromkie brawa, Zosiu!

Pracę Zosi można obejrzeć w załączniku. 

 

 

Sukcesy naszych uczniów w roku 2012/2013

 

Dostaliśmy cynk!

 

Nasz informator doniósł, że uczennice z G24 zgarnęły trzy pierwsze nagrody w pewnym konkursie.

 

Szczegóły zostały ustalone, więc wykładamy kawę na ławę. W X Zabrzańskim Konkursie "Matematyka Nitką Szyta" 3 uczennice z klasy 2a zajęły kolejno: I miejsce (Karolina Jarząbek za pracę " Spotkanie z własnym ja", rzeźba), II miejsce (Martyna Chmura za pracę "Ratusz miejski") i III miejsce (Wiktoria Biernat za pracę "Symbol Szlaku zabytków techniki ")! Wszystkie prace zostały wykonane techniką haftu strukturalnego. Dziewczyny pracowały pod czujnym okiem speca nad specami - pani mgr Ewy Jankowskiej. Gromkie brawa dla całej czwórki! Zapraszamy do fotogalerii.

 

A, i jeszcze jedno - czytujecie lokalna prasę w wersji on-line? Zajrzyjcie tutaj.

 

 

 

A w czwartek, a w piątek...

 

A w czwartek przed południem - nasza grupa teatralna (nazywana potocznie ATT) wróciła z Bytomia z III Regionalnego Konkursu Małych Form Teatralnych obładowana nagrodami (sprzęt pirotechniczny, mikrofony, literatura piękna...). Grupa zajęła II miejsce w kategorii gimnazjów i otrzymała specjalne wyróżnienie za oryginalne i ciekawe podejście do twórczości Juliana Tuwima (rok 2013 - Rokiem Tuwima). Brawa dla aktorek, aktora i pań reżyser/reżyserek (jak kto woli).

 

 

 

IV miejsce w Turnieju Szóstek Piłkarskich im. Stanisława Oślizło uczniów G-24!

 

W dniu 23 maja 2013r. w godz. 12.30-16.00 odbył się turniej szóstek piłkarskich im. Stanisława Oślizło na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 30 w Zabrzu. Gimnazjaliści z G24 aktywnie uczestniczyli w turnieju, w którym zaprezentowali swoje umiejętności piłkarskie. W turnieju uczestniczyli chłopcy z rocznika 1997r. i młodsi. Oprócz fatalnej, niesprzyjającej aury, humory wszystkim uczestnikom dopisywały.

 

Wspaniałe nagrody, dyplomy to tylko część trofeów, jakie można było otrzymać. Każdy piłkarz i nie tylko miał możliwość otrzymania autografu oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia z legendarnym piłkarzem Górnika Zabrze - panem Stanisławem Oślizło. Na pochwałę zasłużyli  wszyscy zawodnicy turnieju. Szczególne wyróżnienie należy się uczniowi klasy III „b”- Patrykowi Dubkowieckiemu, który otrzymał tytuł „najlepszego bramkarza turnieju”.

 

Nasza szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Rogoń Adam- I ”a”, Daniel Lewandowski –   I „a”, Denis Ganuszko- II „b”, Kamil Ganuszko- III „c”, Piotr Piśnicki- III „c”,   Patryk Dubkowiecki –   III „b”,  Pikul Mateusz III „b”, Pawłowski Tomasz III „b”. Uczniowie uplasowali się na IV miejscu, tuż za podium. Serdecznie gratulujemy im udanego występu!

 

Zrelacjonowała pani Renata Aust.

 

Zapraszamy do galerii.

 

 

 

III Międzygimnazjalny Turniej Humanistyczny

 

W poniedziałek (29 kwietnia) uczniowie zabrzańskich gimnazjów stanęli do kolejnego turnieju humanistycznego organizowanego przez nasze gimnazjum we współpracy z Instytutem Nauk o Kulturze UŚ.

 

3 - osobowe reprezentacje szkół stanęły do kilku konkurencji. Autoprezentacji w konwencji rozprawki; bajek, trenów, fraszek - w tę i we w tę; Mickiewicza, Fredry, Sienkiewicza od podszewki; sloganów reklamowych w służbie sztuki; spektakli Teatru Telewizji na kanwie „Krzyżaków”… Te i inne potyczki odbyły się pod okiem wymagającego jury – mgr Marii Teresy Gorczycy – metodyka języka polskiego, dr hab. Anny Gomóły z UŚ w Katowicach oraz mgr Anny Dermont – Brandys – reżysera teatralnego. Wiedza i umiejętności szły w parze z kreatywnością i kulturą żywego słowa.

 

Zwycięzcy to Gimnazjum nr 25 (I miejsce), Gimnazjum nr 24 (II miejsce), Gimnazjum nr 20! Brawo! Wysiłek uczniów i nauczycieli zostanie nagrodzony czerwcowym wyjazdem do Krakowa do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha". Jak zwykle - w przypadku tego turnieju - przyjemne łączyć się będzie z pożytecznym.

 

 

 

Sukces Anglomaniaczek

 

Ciepły poranek 15 kwietnia 2013r. zachęcał do spacerów i wystawiania buzi na słoneczko. W ten właśnie poranek nieco zdenerwowana, ale i mocno zaintrygowana, grupka naszych uczennic spacerkiem dotarła do Zespołu Szkół nr 11 w Zabrzu, aby stanąć w szranki z zabrzańskimi Anglomaniakami. W  gronie odważnych miłośników tematu znalazły się: Marlena Telenga, Aleksandra Sobieszek, Ewelina Smolarczyk, Aleksandra Koralewska, Nikola Bednarska oraz Natalia Wilk.

 

W gościnnej szkole przywitała nas profesjonalnie wykonana przez tamtejszy szkolny zespół muzyka, która szybko okazała się być pierwszym zadaniem konkursowym.  Charyzmatyczny wokalista zachęcił do odgadywania tytułów angielskich utworów. Potem zaś posypał się prawdziwy grad pytań… Jaka jest najwyższa góra Wielkiej Brytanii? Co Brytyjczycy jadają na śniadanie? Kto jest patronem Walii? W jakim filmie zagrała Kate Winslet? Jaki kształt ma boisko do krykieta?

 

Można było dostać zawrotu głowy. Dziewczyny jednak bynajmniej głowy nie straciły, dzięki czemu zajęły III miejsce w klasyfikacji grupowej, zaś Aleksandra Koralewska zajęła II miejsce w konkursie łamańców językowych.

 

Well done! Wielkie brawa!!!!!!

 

Info przygotowała p.Marlena Bier.

 

Krok po kroczku...

 

Ostatnie dni stały się pasmem sukcesów. Po osiągnięciach sportowych możemy się cieszyć z sukcesu artystycznego. ATT, czy Akcydentalna Trupa Teatralna zdobyła wyróżnienie na 59. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka. Świetna robota!

 

Grupa wystąpiła z klasyką - fragmentem "Makbeta" Williama Szekspira i jego kabaretową reinterpretacją  - skeczem "Szybki Makbet" Władysława Sikory. Czarownice (Sandra Jakubczak, Gośka Klar, Weronika Kawczyńska) bezlitośnie ingerowały w losy dumnych śmiertelników (Banco - Natalia Wilk, Makbet - Nikola Bednarska), a nadworny bard (Dominik Sobieszek) grał wszystkim..., nie tylko na nerwach.

 

A ogólnie? Bul, bul, kra, kra, bu, hu, bul, bul... - taki klimat.

 

 

 

Mistrzynie i mistrzowie badmintona

 

Na początek kilka szczegółów technicznych. Badminton (nie badmington, nie babinkton) polega na przebijaniu nad siatką lotki za pomocą rakietki; gra rozgrywana jest na punkty na polu o długości 13,4 m i szerokości 6,1 m. Siatka o szerokości 76 cm zawieszona jest na wysokości 1,524 m; lotka o wadze od 4,74 g do 5,50 g wykonana jest z 16 piórek (naturalnych lub syntetycznych). Klasyczny mecz składa się z setów rozgrywanych do 21 punktów lub dwóch punktów przewagi. Gra kończy się w momencie, gdy jeden z zawodników lub jedna z drużyn wygrywa dwa sety. Badminton jest grą, w której liczy się czas reakcji, technika, ale przede wszystkim kondycja fizyczna.

 

A teraz news! Martyna Siomek z 3a i Wiktoria Trybus z 2b zdobyły we wtorek (9 kwietnia) II miejsce w Mistrzostwach Zabrza w Badmintonie! Hurra! Hurra! Hurra! One tą rakietką z tą lotką nad tą siatką potrafią robić cuda. Dziewczyny (zawodniczki i trenerko - pani mgr Elżbieto Witczak), serdeczne gratulujemy!

 

A teraz jeszcze świeższy news! Tomek Kruk z 3a i Tomek Pawłowski z 3b zdobyli w środę (10 kwietnia) II miejsce w Mistrzostwach Zabrza w Badmintonie (w kategorii chłopców)! U nas wszystko zgodnie z zasadami dobrego wychowania - panie pierwsze, panowie za nimi. Chłopaki, gromkie brawa!

 

 

 

Poprzeczkę postawiono bardzo wysoko!

 

Właśnie dotarły do nas wieści z finału XIII Miejskiego Konkursu Mitologiczno - Biblijnego, który odbył się dziś ( 25 marca 2013r.) w samo południe w ZSO nr 10 w Zabrzu Mikulczycach.

 

Nasze gimnazjum reprezentował Dominik Sobieszek z kl. 2a. Przewodniczący szkolnego samorządu znalazł się w gronie 10 najlepszych zabrzańskich gimnazjalistów, którym przyszło odpowiadać ustnie na wylosowane pytania. Odpowiedzi wysłuchała komisja i publiczność.

 

Dominik odpowiadał płynnie i rzeczowo. Nawiązał kontakt wzrokowy z komisją. Wypadł bardzo dobrze, co potwierdza otrzymanie wyróżnienia! W nagrodę dostał "Igrzyska śmierci" S.Collins - powieść science - fiction. Życzymy miłej lektury (niekoniecznie w czasie lekcji) i gratulujemy sukcesu!

 

 

 

I miejsce Martyny!

 

Rękodzieło kwitnie! W XIV Wojewódzkim Konkursie Haftu i Rękodzieła artystycznego - Wielkanocne Zwyczaje pn. Zajączkowe haftowanie nie mogło być lepiej. Martyna Chmura z kl.2a zajęła I miejsce w kategorii gimnazjów. Hurra!

 

Z matematyczną precyzją wyhaftowała dwie piękne prace - postać Pana Jezusa w koronie cierniowej i Pana Jezusa zdjętego z krzyża. Jury doceniło kunszt naszej uczennicy.

 

W konkursie wzięły również udział: Wiktoria Biernat, Karolina Jarząbek i Aleksandra Gola z kl.2a. Pani Ewo, rosną Pani konkurentki.

 

Podgląd protokołu konkursowego.

 

 

 
Hafty nad haftami!

 

5 grudnia 2012r. odbyło się podsumowanie XV edycji konkursu rękodzieła "W Żłóbku na sianie" organizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 3 w Zabrzu.

 

Wydarzenie to od kilkunastu już lat gości w kalendarzu imprez kulturalnych naszego miasta.Tradycje bożonarodzeniowe, wartości chrześcijańskie, narodowe i rodzinne to hasła wywoławcze projektu.

 

Nie piszemy o tym bez kozery! Chciałoby się powiedzieć, że kozery są nawet 3. Barbara Błażejewska, Martyna Chmura i Wiktoria Biernat! Basia - II miejsce, Martyna - III miejsce, Wika - wyróżnienie w kategorii gimnazjów za haft bożonarodzeniowy. Prace konkursowe powstały pod okiem mistrza - pani mgr Ewy Jankowskiej. Dziewczynom i Pani serdecznie gratulujemy!

 

Od redakcji: Doświadczenie pokazuje, że niełatwo jest sprawić, by tańcowała igła z nitką - igła pięknie, nitka niebrzydko!

 

Serdecznie dziękujemy za zdjęcia pani Eleonorze Czybie. Materiał w załączniku

 

Być wolnym!

 

6 grudnia 2012r. odbył się II etap konkursu miejskiego "Żyj bez tytoniu" w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu z udziałem naszych uczennic: Natalii Wilk z kl.3a oraz Katarzyny Mandel z kl.3c. Dziewczyny godnie reprezentowały szkołę, plasując się odpowiednio na miejscu drugim i piątym generalnej klasyfikacji. Uczennice otrzymały wspaniałe dyplomy i niezwykle cenne nagrody. Laureatkom serdecznie gratulujemy!

 

mgr Renata Aust

 

Od redakcji: Przypominamy, że nasz pedagog szkolny od kilku lat skutecznie pomaga uczniom w przygotowaniach do tego konkursu. Brawo!

 


Trudno ją zagiąć!

 

13 grudnia (co za data!) okazał się dla naszego gimnazjum bardzo szczęśliwy, a to za sprawą Darii Bartoszek z kl.3a, która zajęła I miejsce w XVII Miejskim Konkursie Ortograficznym. Daria jest już w trzeciej klasie - wieelkaa szkoda...

 

Gdzie szukać źródeł sukcesu? W talencie, wrodzonej łatwości poprawnego pisania, oczytaniu, znajomości reguł ortograficznych, systematycznie doskonalonych umiejętnościach ...

 

Przy tej okazji serdecznie pozdrawiamy panią Annę Kicińską i panią Agnieszkę Klar.

 

O wydarzeniu z minionego czwartku można poczytać na stronie Nowin Zabrzańskich.

 

 

 

Sukcesy naszych uczniów w roku 2011/2012

 

Festiwal Kultury im. Norbert
a Kroczka

 

Nasza grupa teatralna, czyli ATT wzięła dział w 58. Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży im. Norberta Kroczka organizowanym przez MDK nr2 w Zabrzu.

 

Aktorzy wystąpili podczas Dnia Teatru z I częścią spektaklu "Law, law, law" Władysława Sikory. Regulamin konkursu ograniczał czas występu do 20 minut, więc nasi w dwudziestej minucie spektakularnie przerwali akcję i strzelili teatralnego focha. Jury chciało zobaczyć zakończenie, ale... regulamin rzecz święta:)

 

Efekt? Wyróżnienie w kategorii szkół gimnazjalnych (I i II miejsca nie przyznano). ATT na pewno ma powód do zadowolenia. Trupa została zaproszona na uroczystą Galę Teatru 7 maja.

 

Podczas Dnia Muzyki swoją obecność na festiwalu zaznaczył także nasz szkolny chór - Septyma.

 


Sukces naukowy

 

Właśnie wywieszono listę tegorocznych laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Kto się na niej znajduje? Nasza uczennica - Daria Bartoszek z klasy 2a! Be - er - a - wu - o!

 

Sukces ten nie jest wynikiem przypadkowego rzutu kostką, ale talentu podpartego pracowitością, sumiennością, punktualnością... długo by wymieniać.:)

 

Z uzyskaniem tytułu laureata konkursu przedmiotowego wiąże się nie tylko wielka satysfakcja, ale też baardzoo konkretne korzyści. Któż nie chciałby skorzystać z takich uprawnień...:):):)

 


W klimacie Nike, czyli echa konkursu mitologiczno - bibilijnego

 

Mitologię i Biblię wzięło na swe barki w ostatnich tygodniach dwóch naszych uczniów - Dominik Sobieszek z 1a i Michał Sitarz z 2a. Po co? By spróbować sił w XII Miejskim Konkursie Mitologiczno - Biblijnym organizowanym przez ZSO nr 10 W Zabrzu.

 

Do ścisłego finału zakwalifikował się Michał Sitarz, który w ostatniej konkurencji musiał ustnie (a nie - jak podczas większości konkursów - pisemnie) odpowiadać na wylosowane pytania przed poważnym jury i publicznością. Ważne było to, co mówił i jak mówił. Michał dostał wyróżnienie (brawo!) i pokaźną Antologię poezji polskiej.

 

Pierwsze szlaki przetarte. Kolejny konkurs za rok, a apetyt rośnie...

 

 

 


Pobiegli na medal!

 

10 - osobowa reprezentacja naszej szkoły (uczniowie z klas IIa  i IIIa pod opieką pani mgr U.Pudo)  wystartowała 12.06.2012r. w 19. Wiosennych Zawodach w Biegu na Orientację.

 

Impreza to nie byle jaka, bo mistrzostwa Zabrza i mistrzostwa rejonu. W klasyfikacji zespołowej chłopców zdobyliśmy I miejsce i puchar oraz prawo reprezentowania miasta w zawodach wojewódzkich.

 

Najlepszymi okazali się: Radek Rosiński (I miejsce), Łukasz Ochocki (III miejsce) i Paweł Budny (IV miejsce). Jednym słowem - ekstraklasa!

 

Warto dodać, że chłopcy z klasy II wystartowali 31 czerwca w Luboniu w zawodach wojewódzkich.

 

 

 


Biegi na orientację 2012

 

Reprezentacja chłopców w składzie: Radek Rosiński, Radek Baranek, Rafał Baranek i Dastin Gardziński wzięła udział w Finale Wojewódzkim Mistrzostw Szkół w Biegach na Orientację w Luboniu k.Raciborza.

 

Chłopcy zdobyli IX miejsce w swojej kategorii.

Z takimi to lepiej zgubić... niż z innymi znaleźć!

Linki
Partnerzy szkoły

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

  Akceptuję Politykę prywatności na tej stronie.
EU Cookie Directive Module Information