Gimnazjum nr 24 im. Henryka Jordana w Zabrzu
 • fotoj.JPG
 • fotoi.JPG
 • fotoh.JPG
 • fotog-kor1.jpg
 • fotof.jpg
 • fotoe.JPG
 • fotod.jpg
 • fotoc.JPG
 • fotob.JPG
 • fotoa.JPG
 • foto12.jpg
 • foto11.jpg
 • foto07.jpg
 • foto04.jpg
 • foto03.jpg

Rod szkolny 2017/2018

Uwaga! Podajemy wyniki wyborów do władz SU!

W piątek, czyli 29 września, odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego SP 33! Oto wyniki ...

(kolejność zgodna z listą wyborczą, kolejność wyznaczona w drodze losowania):

1. Katarzyna Szeląg - 1 głos

2. Adam Szablicki - 2 głosy

3. Mateusz Lewandowski - 2 głosy

4. Maciej Koenig - 17 głosów

5. Magdalena Szadkowska - 8 głosów

6. Szymon Głozowski - 2 głosy

7. Dariusz Sznerch - 3 głosy

8. Wiktoria Bernat - 5 głosów

9. Marcel Magiera - 41 głosów

10. Weronika Wiśniewska - 6 głosów

Zatem skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego SP 33 w roku szkolnym 2016/2017 to:

 Marcel Magiera - przewodniczący

Maciej Koenig - zastępca przewodniczącego

Magdalena Szadkowska - sekretarz

 

 Rada Samorządu Uczniowskiego SP 33 to: przewodniczący, zastępcy przewodniczących i sekretarze z klas 4a, 7a, 2a g, 2b g, 3a g, 3b g

 

W głosowaniu udział wzięło 90 uczniów spośród 106 obecnych tego dnia w szkole. Frekwencja wyborcza wynosi więc 85%.

 

Równolegle odbyło się również głosowanie na opiekuna SU SP 33.

Oto wyniki:

1. Marlena Bier - 5 głosów

2. Eleonora Czyba - 2 głosy

3. Barbara Fronczak - 1 głos

4. Agata Janko - 0 głosów

5. Ewa Jankowska - 0 głosów

6. Andrzej Kasperek - 1 głos

7. Agnieszka Klar - 41 głosów

8. Maria Kłaczka - 11 głosów

9. Grażyna Kosin - 9 głosów

10. Tomasz Kurek - 14 głosów

11. Urszula Pudo - 12 głosów

12. Jolanta Stajszczyk - Mross - 0 głosów

Opiekunem SU SP 33 w roku szkolnym została pani Agnieszka Klar, a zastępcą opiekuna - pan Tomasz Kurek.

Głosującym dziękujemy za obywatelską postawę, komisji wyborczej - za solidność i sprawność, a zwycięzcom życzymy satysfakcji z pracy i współpracy! Powodzenia! Niech przyświeca Wam hasło Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, na cuda trzeba trochę poczekać!

Ciekawostka! Przewodniczący i opiekun dostali taką samą liczbę głosów. :)

 

Rok szkolny 2016/2017

Drodzy Czytelnicy, jak pamiętacie w tym roku szkolnym nasza strona internetowa przechodziła gruntowny lifting. Nasze www. na pewien czas zamarło, ale SU G24 konsekwentnie robił swoje. Pozwólcie przywołać tylko kilka z przeprowadzonych akcji: Dzień Odpoczynku dla Zszarganych nerwów, Światowy Dzień Origami, demokratyczne wybory samorządowe, tematyczne dyżury w szkolnym radiu, baloniki na druciku na Dzień Nauczyciela, stragan historycznych rozmaitości na 11 listopada, Kakao(ko) przy choince, pieczenie pierników i smażenie faworków, Światowy Dzień Tenisa, Noc Kobiet w G24, Poczuj wiatr we włosach... i wiele innych.

Działały: Szczęśliwy Numerek, Fabryka Uśmiechu, Akcja Zagadka, Czarna Ściana, Strefa Relaksu...

Zarząd SU w 2016/2017 roku stanowili: Adrian Kielar, Patryk Węgrzyński i Emilia Jaśkiewicz. Nagrody specjalne za wybitne zaangażowanie w prace SU otrzymali na koniec roku: Patrycja Orłowska, Patryk Węgrzyński, Aleksandra Jędykiewicz i Dominika Frątczak.

Opiekunem samorządu była p. Agnieszka Klar.

 

 

Rok szkolny 2015/2016

SU zaproponował...


Akcję "Niewidzialna Ręka"!

Wprawdzie zbliża się koniec roku szkolnego, ale nasz SU nie przestaje proponować, a nasi uczniowie i nauczyciele nie przestają działać!

Za nami audycja radiowa i Kalejdoskop polskiej muzyki rozrywkowej wyemitowane podczas dwóch kolejnych wtorków z przełomu maja i czerwca. Nadawał i grał SU na antenie szkolnego radia "Dwie/czwarte".

Przez ostatnie 12 dni trwała natomiast akcja "Niewidzialna ręka to także Ty!". Już wkrótce na terenie szkoły opublikujemy raporty z działań naszych Niewidzialnych! Informacji szukajcie w "sercu szkoły"!

PS Zapraszamy na film o początkach "Niewidzialnej ręki". Zapraszamy również do lektury załączników. Brawa dla Niewidzialnych!

 

 

SU zaproponował...


...dwa w jednym!

W ubiegły piątek (tj. 29 kwietnia) poddaliśmy naszych miłych uczniów szczególnemu testowi. Tym razem nie z reakcji chemicznych, systemów korzeniowych roślin nasiennych czy ruchów górotwórczych w Polsce, lecz... z zasad dobrego wychowania. Na warsztat trafił savoir vivre, bon ton czy kindersztuba (jak kto woli). Panie! Panowie! Jak wypadliście?

W ten sam piątek podczas przerw zaprosiliśmy wszystkich do "serca szkoły" na teledyskową listę przebojów. Mamy nadzieję, że radiowcy nam to wybaczyli. "To", czyli przejęcie władzy w eterze. Oglądaliśmy teledyski  i słuchaliśmy ulubionych piosenek naszych uczniów, nauczycieli i pracowników.

Serdecznie dziękujemy! Zagrali dla nas, oczywiście, DJ Mario i DJ Capri (zwany również DJ Sielo).

PS Po wyniki konkursu zapraszamy do załącznika!

 

12 kwietnia...


...Dzień Czekolady w G24!

Sprawy poważne, czyli egzaminy, za nami, więc możemy wrócić do spraw mniej poważnych. 12 kwietnia SU zorganizował czekoladowy wtorek. Mniam!

Zaproponował uczniom i wychowawcom udział w konkursie, oczywiście czekoladowym. Klasy drogą losowania zdobyły po tabliczce czekolady (jedni - mlecznej, drudzy - gorzkiej...), którą poczęstowały się na godzinach wychowawczych. Skutkiem tej konsumpcji miały być poematy opiewające/lub przeciwnie walory zjedzonej czekolady oraz projekt autorskiego opakowania tejże mlecznej, gorzkiej lub innej. Prace literackie i plastyczne wystawiono w galerii w holu głównym szkoły. Jury po burzliwych obradach ogłosiło swój werdykt (patrz załącznik  nr 2).

W Dzień Czekolady w sercu szkoły stanął stragan, oczywiście czekoladowy (ciacha, owoce w czekoladzie, czekoladowe ciekawostki, mleko i lemoniada). W radiu kilka kawałków, oczywiście czekoladowych.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację czekoladowego święta (Patrykowi, Jarkowi, Adrianowi, Emilii, Kasi, Ewelinie, Laurze, Klaudii, Andżelice, Majce, Mariuszowi) oraz wszystkim wiernym klientom! Zapraszamy go galerii.

PS Dodamy jeszcze, że od kilkunastu dni SU prowadzi intensywne prace popołudniowe w szkolnych lochach. O szczegółach tych rękoczynów - już wkrótce!

 

SU G24 zaproponował...


... poniedziałek z pazurem!

Za nami 21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny. Pogoda - jak to w tym miesiącu - kapryśna. Poprawialiśmy sobie nastrój. Zaszaleliśmy!

Ten wiosenny poniedziałek ogłoszono Dniem Kolorowych Paznokci! Właśnie wtedy można było bezkarnie mieć paznokcie wymalowane na/we wszystkie kolory świata.

Kto się przyłączył do zabawy? Na czyich paznokciach powstały różne wzory (łącznie z matematycznymi, chemicznymi...)? Już wkrótce w załączniku.

W dobie równouprawnienia nie ograniczyliśmy tej propozycji wyłącznie do płci pięknej. Sekcja kosmetyczna SU zliczyła w poniedziałek kolorowe pazurki, pazury, szpony... Zaprosiliśmy również do lektury 1. załącznika.

 

I jeszcze jeden akcent...

... Gala WOŚP!

5 marca 2016r. Rada SU G24 wzięła udział w Wielkiej Gali Orkiestrowej Programu "Dzieci Dzieciom". Podsumowanie 24.Finału WOŚP w Zabrzu odbyło się w kinie Roma. Spotkanie prowadziła nasza koordynator - Gaga Zalewska.

Przybyły szkoły i przedszkola z Zabrza i ościennych miast. Rozdawano certyfikaty, puchary, medale; uczestnicy z przejęciem opowiadali o akcjach, które przeprowadzili na rzecz Orkiestry. Wspomnieniom towarzyszyła muzyka na żywo - gitarzyści, bębniarze...

Nasi też zaznaczyli swoją obecność i to nie byle jak! A co?! Gimnazjum nr 24 przecież lubi mierzyć wysoko, prawda?! Na migawki z gali zapraszamy do fotogalerii.

Do wiadomości...

 

...

Informujemy, że z powodu wyższej konieczności doszło do zmian w hierarchii Zarządu Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 24. Stan aktualny:

Patryk Węgrzyński - przewodniczący SU   Katarzyna Jaśkiewicz - zastępca przewodniczącego      Natalia Muszioł - sekretarz

Opiekun SU - mimo zmian - ma nadzieję na dalszą dobrą współpracę!

SU stwarza młodym ludziom okazję do decydowania i działania. Korzystajmy z tej możliwości w dalszym ciągu!

SU zaproponował...


...przyspieszone walentynki!

We wtorek (9 lutego) na przerwach zaprosiliśmy wszystkich bez wyjątku do serca szkoły na Stragan Bezcennych Niespodzianek. Walentynki wprawdzie przypadają 14 lutego, ale klasy rozjeżdżają nam się na różne wycieczki, a chcieliśmy, żeby każdy miał szansę wylosować walentynkowy prezent.

Walentynkowa skrzynia pocztowa stała w holu do 7:40, a potem zniknęła. Pocztylion przejechał przez klasy podczas 3. lekcji. Były rumieńce, westchnienia, domysły...

Ten dzień został przy okazji ogłoszony Dniem Elegancji, więc należało pamiętać o... elegancji w stroju i sposobie bycia!

SU przejął też szkolne radio i grał o miłości - wiecznej, przelotnej, szczęśliwej, romantycznej (czyli nieszczęśliwej)...

PS Uważna lektura załącznika niezbędna, konieczna, zalecana...

PF Najwyraźniej klasy trzecie złapały wiatr w żagle i poczuły bluesa - to wśród nich było najwięcej elegantek i elegantów. I pan Brandys również taki elegancki!

Elegancja w liczbach (1a - 2 osoby, 1b - 1 osoba, 2a - 4 osoby, 2b - 1 osoba, 3a - 13 osób3b - 12 osób) 

Niebawem będzie w procentach!

 

 

W G24...


...prawie jak w Rio!

5 lutego, czyli w ostatni piątek tegorocznego karnawału, SU zaprosił społeczność G24 na bal. Zaczęliśmy niemal jak w Brazylii (tyle że w Rio de Janeiro zabawa potrwa od piątku przez 5 dni i 5 nocy), ale bardziej w klimacie weneckim - w maskach, maseczkach i różnych dowcipnych wariacjach na ich temat.

Zaczęliśmy podczas pierwszej przerwy - w staropolskim stylu, czyli polonezem. Sunęliśmy majestatycznie przez główny hol - między Bogiem a prawdą - część sunęła, a część przyglądała się z przejęciem, ale od czegoś trzeba zacząć. Potem było już mniej statycznie, a bardziej skocznie i z przytupem. Kto chciał/mógł się pobawić, ten skorzystał.

Dziękujemy tym, którzy przełamali nieśmiałość i wykazali się poczuciem humoru i dystansem (Szczególne brawa dla 3B!) oraz wytrwałością (Wyrazy uznania dla Denisa i Krzyśka z 3a - w maskach do ostatniej lekcji). Dziękujemy również DJ-om za hart ducha (niełatwo sprostać oczekiwaniom wszystkich).

Warto też dodać, że zaaranżowana w czwartkowy wieczór sala balowa w sercu szkoły prezentowała się naprawdę ślicznie. Dobra robota, Natalio, Oliwio, Kacprze, Dawidzie, Mariuszu, Andżeliko, Polu i Michale! Uf, to kiedy te ferie? Do galerii zaprosimy już wkrótce dzięki staraniom grupy "FotoJordan".

PS Bal maskowy w liczbach (1a - nikt, 1b - 12 osób!, 2a - 3 osoby, 2b - 8 osób, 3a - 13 osób!!3b - 16 osób!!!)

Niebawem w procentach!

IV spotkanie...


... Rady SU G24!

Działamy rytmicznie, więc odbyło się kolejne otwarte spotkanie Rady naszego samorządu. Właściwie można by je nazwać "obradami okrągłego stołu", tyle że bez stołu. Staraliśmy się - jak nigdy - dyskutować z zegarkiem w ręku, bo ta głodna jak wilk, tamten spieszy się na trening, a na tamtego czeka Tomasz...

Dopięliśmy więc regulamin LIGI KLAS, jutro "to istne cudo" zawiśnie na gazetce samorządu. Zaplanowaliśmy w szczegółach akcję  pod hasłem "Bal maskowy w odcinkach" (wmieszaliśmy w to również ks. Pawła). Chichotaliśmy przy ustalaniu walentynkowych detali (niektórzy nawet dostali wypieków). Przymierzyliśmy się do występu na Gali WOŚP-u w marcu. Wybraliśmy dni z kalendarza świąt nietypowych, które postaramy się "obejść" (bo święta się przecież obchodzi) w II semestrze. I co tam jeszcze? Aha, skrzynki po jabłkach, europalety, farba tablicowa..., czyli jak zagospodarować to, co mamy.

Tym razem oprócz samorządów klasowych (żółta kartka dla 1b!) na spotkanie przyszli i do obrad włączyli się Kacper Sielski i Mariusz Sobczyk. Dzięki, chłopaki!

 

Kolejny i to już...

... 24. finał WOŚP!

Przypominamy, że Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia każdego roku.

W ciągu 23 poprzednich finałów Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 650 mln PLN i przekazała je na wsparcie polskiej medycyny.

Każdy Finał ma swój temat i poświęcony jest konkretnej dziedzinie medycyny (do tej pory były to: onkologia, kardiochirurgia, geriatria).

W tym roku pod hasłem "Mierzymy wysoko" odbyła się zbiórka na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

Gimnazjum 24 - bo jakże inaczej - przyłączyło się do do 24. Finału?Taaak! W poniedziałek - bistro WOŚPWe wtorek - korytarzowe karaoke!

Udało nam się zebrać 302 zł 6 groszy. Hurra! Czeka nas jeszcze energetyczna gala WOŚP-u 4 marca. Hurra!

Zapraszamy Państwa na fotoreportaż z przebiegu imprezy - "DZIECI DZIECIOM"!

PS A jak już jesteśmy przy sprawach SU, to zapraszamy jeszcze do załącznika (materiał ze strony NBP), bo warto wiedzieć więcej!

 

 


III (świąteczne) spotkanie SU G24!

21 grudnia o 14:30 w świetlicy szkolnej między widownią a stajenką odbyło się kolejne spotkanie samorządów klasowych. Jako że nasze narady mają charakter otwarty - może do nas dołączyć każdy, kto interesuje się życiem szkoły. Mieliśmy więc tym razem dwóch wolnych słuchaczy (Mariusza i Kacpra) oraz aktywnego uczestnika w postaci Laury z 1a. Lista obecności zamknęła się na 19 osobie (Jacek - sprawy rodzinne, Natalia - chora). Możemy im wybaczyć.

Rozpoczęliśmy od podsumowania ostatnich akcji (pierniczki, mikołajki, grosze, ozdoby choinkowe) - spostrzeżenia i wnioski zostały zapisane.

Burzliwa dyskusja przetoczyła się w sprawie regulaminu przyznawania punktów w LIDZE KLAS. Pomysłów było co najmniej kilka, każdy wywrócony na lewą stronę. W najbliższym czasie przetestujemy w tej dziedzinie działanie procentów (odpowiedzialni: Laura Es, Dawid Ce, Angela Es).

Zaplanowaliśmy też przebieg WOŚP-u, stanęło na: bistro "WOŚP" (odpowiedzialni: Kasia Jot, Kamila A, Adrian Ka, Mateusz Be, Laura Es, Patryk Wu, Dawid Ce) oraz występach karaoke (organizatorzy: Emilia Jot, Magda Ef, Oliwia Ef, Jarek Jot).

Wróciliśmy do pomysłu Pauliny Ka, czyli konkursu na temat zasad dobrego wychowania. Koncepcyjnie będą nad tym pracowali: Jarek Jot, Darek, Es, Emilia Jot i oczywiście Paulina.

Zrezygnowaliśmy na razie z Dnia Krawata mgliście zapowiedzianego na jutro (22 grudnia). Uznaliśmy, że i tak atrakcji będzie dość.

Pomysł balu karnawałowego ewoluował w stronę np. karnawałowego piątku (balu maskowego w odcinkach na wszystkich przerwach w ostatni piątek lutego).

O 15:45 zgodnie stwierdziliśmy, że nasze mamy/dzieci nas zamordują, więc rzuciliśmy się sobie w przedświąteczne objęcia, obdzieliliśmy się życzeniami i prezentami i pognaliśmy do domów.Uf!

Protokolant wersji papierowej - Patryk Węgrzyński.

Zakończone...

... liczenie i ważenie naszej góry grosza!

Samorząd Uczniowski G24 serdecznie dziękuje klasom (1a, 1b, 2a, 3a, 3b) i ich wychowawcom oraz pracownikom szkoły za udział w akcji Góra Grosza.

Jeszcze przeliczymy, ile wynosi średnia na ucznia w klasie i ucznia w szkole.

Oto wyniki tegorocznej zbiórki:

Klasa 1a (Aktywni.pl) - 26, 85zł - 1880 monet - 3,354kg (klasowy lider - Jarek Pabisiak)

Klasa 1b (Komunikatywni.pl) - 34,95zł - 1500 monet - 2,763kg (klasowi liderzy - Szymon Głozowski, Kacper Dziurkowski, Maks Preszer, Żaklina Heller)

Klasa 2a (Aktywni.pl) - 7,46zł - 244 monety - 0,140kg (klasowy lider - Mateusz Borkowski)

Klasa 2b (Komunikatywni.pl) - 0zł - 0 monet - 0kg

Klasa 3a (Aktywni.pl) - 66,16zł - 1668 monet - 6,656kg Brawa! (klasowy lider - Krzysztof Paszczak)

Klasa 3b (Logiczni.pl) - 51,19zł - monety (dane utracone) - 7,683kg Brawa! (klasowy lider - Michał Machnik)

W sumie zebraliśmy: 186,61zł 6975 monet - 20,596kg

Podgląd prac komisji finansowej w galerii.

Kto wie, czy w tym roku nie pobiliśmy szkolnego rekordu w usypywaniu góry grosza! Trzeba sprawdzić w archiwum SU G24.

 

Samorząd Uczniowski i...


... piernikowy czwartek!

3 grudnia po południu szkoła pachniała piernikami. A dlaczego? Samorząd Uczniowski postanowił przygotować mikołajkową niespodziankę. Upiekł ok. 500 pierniczków i częstował nimi w piątek uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników Gimnazjum nr 24.

A było to tak... Najpierw Oliwia Frątczak i Madzia Faderewska zarobiły piernikowe ciasto (3kg mąki, ponad kg miodu...). Ciasto wylądowało na kilka godzin w lodówce. Następnie grupa ochotników uzbrojona w wałki do ciasta i foremki wykrawała gwiazdki, choinki, renifery, dzwonki... Pierniczki lądowały w piecu, potem na stanowisku dekoracyjnym i tak aż do ostatniego skrawka ciasta i ostatniej kropli lukru lub polewy czekoladowej.

W fantastycznym pieczeniu pierników udział wzięli: Żaneta Bednorz, Emilka Jaśkiewicz, Adrian Kielar, Agnieszka Klar, Kasia Krak, Michał Krak, Maja Makowska, Basia Mandel, Natalia Muszioł, Patrycja Orłowska, Wika Stachurzecka, Andżela Syk, Pola Ułasiewicz. Naprawdę było świetnie, co potwierdzają wszyscy uczestnicy!

W piątek mikołajkowy orszak przeszedł przez szkołę (z biskupem Mikołajem z Miry na czele) i pierniczki rozeszły się co do jednego. Mniam!

 

 

 

Samorząd Uczniowski G24 zaproponował...


Spodnie w kąt!

30 października przypadał Międzynarodowy Dzień Spódnicy.

Zachęciliśmy wszystkie dziewczyny, panny, panie... do włożenia - mimo jesieni i niepewnej pogody - tej jakże przecież kojarzącej się z kobietą części garderoby.

O historii spódnicy i rozmaitych fasonach spódniczek można było przeczytać na gazetce SU.

I skoro nie szata zdobi człowieka, to w ubiegły piątek płeć piękna ozdobiła sobą spódniczki!

PS Przypominamy również, że z inicjatywy samorządu w piątek odbyła się dyskoteka integracyjna wyłącznie dla uczniów naszej szkoły. Wystartowaliśmy o 17:00. Stroje wieczorowe różnej maści były mile widziane. Zagrali dla nas DJ Mario i DJ Fix. Można było składać zamówienia na piosenki. Mądra propozycja pojawiła się tylko jedna, z głupich  nie skorzystaliśmy.

Fajnie było przyjść do szkoły także po południu! Równolegle z dyskoteką na nizinach odbywały się spontaniczne mistrzostwa w grze w kości.

Opiekunowie samorządu bardzo dziękują całej ekipie technicznej za organizację, a następnie dezorganizację przestrzeni!

 

Na zdjęciu (od lewej) DJ Mario i DJ Fix 

 

 

II spotkanie SU G24!

18 listopada, środa 14:30. Świetlica szkolna. Liczba uczestników: 21.

- Siadamy w kręgu? W kręgu było fajnie.

- Nie, dziś przy stolikach. Będziemy pisać i liczyć.

"Połączyliśmy 4 stoły. Za mało. Nie mieścimy się - donosimy jeszcze cztery. Podsumowujemy ostatnie akcje - co można by w nich zmienić, co udoskonalić. Co przed nami? Kilkanaście propozycji i kilkanaście krótkich dyskusji. Trzeba opracować plan pracy SU (decydujemy się na razie na I semestr). Przewodniczący mają jeszcze zebrać propozycje działań ze swoich klas. Grupa redakcyjna pisze tekst petycji w sprawie automatu ze zdrową żywnością. Jutro (19XI) zbieramy podpisy. Skarbnik z pomocnikiem liczy wpływy na rzecz schroniska "Psitulmnie" (decydujemy się zbierać dalej, a potem zrobić zakupy z przytupem). Grupa logistyczna będzie rozeznawać sprawę u leśniczego (Jacek) i w kalendarzu świąt nietypowych(Natala i Kasia). Tworzymy skrzynkę kontaktów. Matko, minęło 75 minut. Trzeba wracać do domów. Będziemy w kontakcie!"

Protokolant wersji papierowej: Patryk Węgrzyński

 

I spotkanie rady SU G24

21 października, środa godzina 14:30. Świetlica szkolna. Nowo wybrany zarząd SU spotyka się po raz pierwszy z samorządami klas i opiekunami. Liczba uczestników:15.

"Siedzimy w kręgu, ustalamy swoje mocne strony, dzielimy się na sekcje. Ustalamy wstępny plan działań na najbliższe tygodnie. Przed nami: Dzień Nauczyciela, dyskoteka integracyjna, Dzień Spódniczki, 11 listopada, gazetka SU w holu szkoły, Liga Klas, szczęśliwy numerek... Dzielimy się zadaniami. Nie wiadomo kiedy mija 60 minut. Następne spotkanie za miesiąc o tej samej porze i w tym samym miejscu."

Protokolant wersji papierowej - Patryk Węgrzyński

To sum up!


Wyniki tegorocznych wyborów

15 października 2015r. uczniowie naszego gimnazjum ruszyli do urny wyborczej. Mogli oddać swój głos na wybranego kandydata w lokalu wyborczym przy pokoju nauczycielskim.

Wybory były powszechne, równe, tajne i większościowe. Karty do głosowania opatrzone pieczęcią szkoły. Na karcie nazwiska 8 kandydatów w kolejności wskazanej przez losowanie.

Do głosowania przystąpiło ponad 90% naszych gimnazjalistów. To bardzo dobra frekwencja!

Komisja wyborcza w składzie: Emilia Jaśkiewicz, Mateusz Borkowski, Patrycja Orłowska, Paulina Kaznowska, Angelika Syk, Magdalena Faderewska, Oliwia Frątczak, Dawid Celmer skrupulatnie policzyła głosy, opracowała wyniki głosowania i spisała protokół.

W zarządzie nowego Samorządu Uczniowskiego G24 znaleźli się: Natalia Muszioł (3a) - przewodnicząca, Patryk Węgrzyński (2a) - zastępca, Katarzyna Jaśkiewicz (3b) - skarbnik/sekretarz. Serdecznie gratulujemy! Ster samorządu szkolnego w Waszych rękach! Pomyślnych wiatrów!

Przypominamy, że opiekunem SU w G24 została w tym roku pani Agnieszka Klar, a jej prawą ręką - pani Magdalena Hudy. Obu Paniom życzymy miłej współpracy ze sobą i z samorządem.

Wizytówka nowego zarządu znajduje się w załączniku. Zapraszamy!

 

Od środy do środy...


A propos kampanii wyborczej!

Od 7 do 14 października trwała kampania promująca zgłoszonych kandydatów!

 

Na zaufanie swoich klas zasłużyli: Laura Sorge (1a), Weronika Wiśniewska i Daria Augustyniak (1b), Patryk Węgrzyński (2a), Jacek Jeż (2b), Natalia Muszioł (3a), Katarzyna Jaśkiewicz i Pola Ułasiewicz (3b).

Inicjatywa należała do kandydatów i ich sztabów wyborczych.

W ramach kampanii wyborczej dozwolone były:

• spotkania z wyborcami  • rozdawanie ulotek • rozwieszanie plakatów • happeningi • chwytliwe hasła na tablicy świetlnej (zgłoszenia u p. A.Klar)

 

Wszystkim działaniom przyświeca zasada "fair play"!

Wyborcy się przyglądali, słuchali, czytali, pytali! Głosowanie odbyło się 15 października! Każdy głos okazał się ważny!

♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣♣

Za nami wybory...


I po kampanii!

Zakończyła się kampania wyborcza, w wyniku której został wybrany skład samorządu szkolnego na rok szkolny 2014/2015.

Kandydaci wywiesili swoje plakaty. Sztaby wyborcze wsparły swoich kandydatów na różne np. słodkie sposoby...

Zgłoszeni zostali:

Bartek Namysło z 3b (z hasłem Gwarancja solidności!), Adam Janos z 1b (z hasłem Głos na konkurencję to moja, Twoja i szkoły przegrana!) i Sandra Sielska z 3a ( z hasłem Tylko z Sandrą sielskie życie!).

A oto wyniki wyborów:

Sandra Sielska - przewodnicząca samorządu szkolnego (60 głosów)

Bartosz Namysło - zastępca przewodniczącej (32 głosy)

Po wyborach uzupełniających do samorządu dołączyła Sandra Jakubczak z 3b jako sekretarz.

Serdecznie gratulujemy! Koledzy i koleżanki obdarzyli Was zaufaniem. Teraz nic - tylko działać!

Wszystkim uczniom głosującym dziękujemy za zaangażowanie, a mężom zaufania, czyli Angelice Syk, Oli Szarek i Oliwii Mintalath z 2b za pracę w komisji wyborczej! Oczywiście, za sprawnym przebiegiem wyborów stoi nie kto inny tylko opiekun samorządu - pani Urszula Pudo.

∞ ∞ ∞  ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞

 

Nowy samorząd już wybrany!
 
Życie szkoły przebiega zgodnie z ustalonym rytmem. Rytm ten wyznaczają wakacje, dzwonki, egzaminy, święta i inne stałe lub zmienne punkty programu.
Za nami wrzesień, a więc: rozpoczęcie roku, pierwsze wywiadówki, otrzęsiny klas pierwszych, otwarcie Asystentury Comeniusa, Dzień Chłopca i wybory do samorządów klasowych i samorządu szkolnego.
W tym roku w samorządzie szkolnym w wyniku demokratycznych wyborów znaleźli się:
Wiktoria Kosecka z 3a, Dominik Argasiński z 2a, Sandra Jakubczak z 2b i Wiktoria Trybus z 3b. Gratulujemy!
Opiekę nad reprezentacją naszych gimnazjalistów sprawuje pani mgr Urszula Pudo. Jej dewiza to - szybkość łamana przez zdecydowanie i skuteczność!
Samorządzie, działaj i rządź!
∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞
Archiwum 2012/2013
Wybory do samorządu szkolnego na rok 2012/2013 za nami!

Koniec września stał się faktem, a wraz z nim rozstrzygnięcia w sprawie samorządu szkolnego. Za nami wielki finał.

Przypomnijmy! W piątek (21 września 2012r.) klasy ruszyły z kampanią wyborczą swoich kandydatów. Udostępnione zostały tablice na plakaty wyborcze, cenne sekundy na antenie szkolnego radia i szpalty na łamach szkolnej prasy.

Kandydaci mogli się spodziewać szczególnego zainteresowania ze strony potencjalnych wyborców, a wyborcy - ze strony kandydatów. Zachęcaliśmy do kreatywności, dyplomatycznego taktu i otwartości.

Głosowanie zostało przeprowadzone w czwartek (27 września). Urna wyborcza stanęła przy gabinecie pedagoga. Mężami zaufania (jakkolwiek to brzmi) zostały: Joanna Jagiełło i Paulina Kobylorz.

Przedstawiamy wyniki wyborów: Dominik Sobieszek (2a) - przewodniczący, Daria Bartoszek (3a) - zastępca, Daria Lempa (3) - sekretarz/skarbnik. Gratulujemy! Grupie 3D życzymy entuzjazmu, udanej współpracy i satysfakcji! Liczymy na Waszą aktywność!

 

Wydanie specjalne Nieregularnika Dwutygodnego już gotowe!

 

≈     Akcje   ≈  nowego   ≈   samorządu  ≈

 


Ziarnko do ziarnka... (4 stycznia 2013r.)

Jak co roku w Gimnazjum 24 została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz akcji "Góra Grosza". Tym razem kwesta miała charakter konkursu międzyklasowego. Na gazetce samorządu szkolnego (redaktor - p.U.Pudo) ze sporym wyprzedzeniem pojawił się plakat i informacja o zasadach uczestnictwa. Co działo się w klasach, pozostanie ich słodką tajemnicą - wiadomo jednak ze sprawdzonych źródeł, że jedna zbierała grosiki systematycznie przez cały miesiąc.

4 stycznia o 13.50 kurier odebrał z sekretariatu dokumentację (przygotowaną przez p. Ł.Rogowskiego) i wór pieniędzy (ponad 10 tysięcy groszy!). Dla kogo zbieraliśmy? Dla dzieci! 

 

 

Zwycięzcę konkursu poznaliśmymy podczas apelu podsumowującego I semestr, najwięcej grosików zebrała klasa 1B! Brawo!

 


Bożonarodzeniowy konkurs (7 stycznia 2013r.)

W załączniku prezentujemy materiał na temat konkursu, który został zorganizowany w grudniu przez samorząd szkolny. W Gimnazjum 24 pojawiły się w związku z nim pewne obiekty w pewnych miejscach.  Brzmi tajemniczo?

Po więcej szczegółów zapraszamy do załącznika.


 

Zagraliśmy i my! (15 stycznia 2013r.)

Jak co roku włączyliśmy się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A jak? Tym razem słodko - muzycznie. Zbiórkę pieniędzy umilały pyszności, czyli ciacha - orzechowe, jabłkowe, czekoladowe. A kto upiekł? Nasi uczniowie (a może ich mamy i babcie - nie chcieli się przyznać). Była też muzyka, czyli II Korytarzowe Granie - w składzie damsko - męskim. A kto zagrał i zaśpiewał? Nasi absolwenci! Podwójna przyjemność!

WOŚP grał po raz 21!Dla kogo? Dla juniorów i seniorów - jednymi już byliśmy, drugimi będziemy.

Na fotoreportaż zapraszamy do załącznika.

 

 


M a t e r i a ł y   a r c h i w a l n e

W piątek, 30 września 2011r., odbyły się kolejne demokratyczne wybory do samorządu szkolnego. Wyniki głosowania poznamy już wkrótce.

Przypominamy, że plakaty wyborcze przygotowali:

1. Dastin Gradziński (2a)

2. Martyna Siomek (2a)

3. Patryk Ochman (3a)

4. Łukasz Ochocki (3a)

5. Łukasz Karpiuk (3a)

6. Grzegorz Oczadły (3a)

Ciekawe, z kim w tym roku będzie pracował pan Łukasz Rogowski, opiekun samorządu szkolnego...

W poniedziałek, 3 września 2011r., podano oficjalne wyniki wyborów. W skład samorządu szkolnego weszli w tym roku:

Patryk Ochman (3a) - przewodniczący

Grzegorz Oczadły (3a) - zastępca przewodniczącego

Łukasz Karpiuk (3a) - skarbnik i sekretarz

Gratulujemy i  życzymy pomysłowości, aktywności i konsekwencji!

 

Jak trzeba, zachowują powagę, a jak można, to się bawią, :)

 

Napisali o sobie:

"Interesuję się sportem, zwłaszcza piłką nożną. Uwielbiam rap i reggae, najbardziej lubię Grubsona. Chciałbym pojechać do szkółki sportowej FC Koln." Patryk Ochman

"Interesuję się piką nożną i dlatego w przyszłości chciałbym grać dla najlepszych klubów Europy. Po gimnazjum planuję naukę w klasie sportowej w jednym z liceów. Możliwe, że wyjadę do Niemiec, do szkółki jednego z tamtejszych klubów. Ale póki co - trenuję... Co do muzyki - to lubię Grubsona, Bas Tajpana oraz Eminema." Grzegorz Oczadły

"Interesuję się głównie informatyką. Po gimnazjum pójdę do szkoły o profilu informatycznym. Najchętniej słucham rocka. Moim ulubionym zespołem jest Rise Against. Ze sportów preferuję piłkę nożną i tenis stołowy." Łukasz Karpiuk

Linki
Partnerzy szkoły

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

  Akceptuję Politykę prywatności na tej stronie.
EU Cookie Directive Module Information