Dyrektorem Gimnazjum nr 24 im. Henryka Jordana od 1 września 2013r. jest mgr Łukasz Rogowski.

Pan Dyrektor o sobie:

"Jestem absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, posiadającym specjalizację pedagogiczną i archiwistyczną. (Certyfikat ECDL – od 2009r, dzięki któremu konsekwentnie realizuję część lekcji historii i wos-u w pracowni komputerowej, wykorzystując nowoczesne technologie; 2013r – kurs kwalifikacyjny z zakresu organizacji i zarządzania w oświacie).

Od 8 lat związany jestem zawodowo z Gimnazjum nr 24 w Zabrzu, gdzie sprawuję funkcję nauczyciela historii, wiedzy o społeczeństwie oraz wychowawcy. W międzyczasie pracowałem także jako nauczyciel historii i wos-u w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu (2008-2009), Gimnazjum nr 6 w Bytomiu (2009-2012), Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu. Kilkuletni staż pracy w różnych typach szkół znacząco wzbogacił moje doświadczenie zawodowe jako nauczyciela, wychowawcy oraz członka i przewodniczącego różnych zespołów zadaniowych/przedmiotowych, w których pracowałem (Zespół Przedmiotów Humanistycznych, Szkolny Zespół Egzaminacyjny, Szkolna Komisja Socjalna, Zespół do Spraw Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej).

W Gimnazjum nr 24 od 6 lat pełnię również funkcję opiekuna Samorządu Uczniowskiego, z którym podejmuję szereg inicjatyw na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej (akcje charytatywne „Góra Grosza”, „WOŚP”, konkursy okolicznościowe). Włączałem się również w szereg działań promocyjnych i projakościowych na rzecz szkół, w których pracowałem (diagnozy wstępne, badania wyników, próbne egzaminy, konkursy i olimpiady przedmiotowe, apele/prelekcje z okazji świąt narodowych), szczególnie w mojej macierzystej placówce – Gimnazjum nr 24 – gdzie m.in. z powodzeniem realizuję od 5 lat autorski projekt pt. „Stolice i miasta europejskie – śladami zabytków historii i kultury”. W ramach tegoż projektu, co roku z grupą 40-50 uczniów zwiedzamy europejskie miasta np. Wiedeń, Budapeszt, Berlin, Paryż, Wenecja.

Wielokrotnie stawałem w obliczu trudnych sytuacji konfliktowych pomiędzy moimi wychowankami, a także na linii rodzic-nauczyciel, rodzic – szkoła. Pełniąc rolę mediatora, skutecznie rozwiązywałem sytuacje konfliktowe, zyskując sympatię i szacunek rodziców oraz uczniów. Odzwierciedleniem tego jest chociażby fakt, iż 6 razy z rzędu otrzymywałem tytuł "najsympatyczniejszy nauczyciel”, przyznawany co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej przez społeczności uczniowską Gimnazjum nr 24. Z kolei dzięki głosom rodziców dwukrotnie znalazłem się w grupie nauczycieli nominowanych do tytułu „Nauczyciel roku”, przyznawanego przez „Głos Zabrza”.

Praca w różnych typach szkół dała mi także możliwość poznania wartościowych ludzi, nawiązania współpracy z dyrektorami małych i dużych placówek, których inicjatywy oraz działania organizacyjne mogłem „podpatrywać”, biorąc zarazem w nich czynny udział. Jednakże od początku mojej kariery zawodowej najbardziej związany byłem z Gimnazjum nr 24, w którym spędziłem większość swojej kariery zawodowej, podejmując mnóstwo inicjatyw i realizując własne pomysły. Nie jest to jednak związek tylko i wyłącznie zawodowy. Z placówką tą łączy mnie także więź emocjonalna, albowiem jestem absolwentem SP nr 33, która w 1999 r. została przekształcona w Gimnazjum nr 24. Jako uczeń SP 33 dbałem o dobre imię szkoły, reprezentując ją w różnych konkursach i poczcie sztandarowym. Dane mi było także poznać wszystkich dyrektorów kierujących procesami dydaktycznymi, wychowawczymi i opiekuńczymi SP 33, a następnie Gimnazjum nr 24 (jako uczeń i nauczyciel). Z ich wiedzy oraz doświadczeń korzystałem podczas pracy, a także (przeprowadzając m.in. wywiady) przygotowując obszerny wykład o historii szkoły z okazji jubileuszu 50-lecia jej istnienia.

Prywatnie: pasjonat podróży, sportu, wędkarstwa, dobrej lektury (oczywiście z zakresu historii) oraz czasopism politycznych"

Pobierz plik (Zadania dyrektora szkoly.pdf)Zadania dyrektora szkoły84 kB