Gimnazjum nr 24 im. Henryka Jordana w Zabrzu
 • fotoj.JPG
 • fotoi.JPG
 • fotoh.JPG
 • fotog-kor1.jpg
 • fotof.jpg
 • fotoe.JPG
 • fotod.jpg
 • fotoc.JPG
 • fotob.JPG
 • fotoa.JPG
 • foto12.jpg
 • foto11.jpg
 • foto07.jpg
 • foto04.jpg
 • foto03.jpg

W telegraficznym skrócie prezentujemy skrót najważniejszych wydarzeń z ostatnich dni...

VII Międzygimnazjalny Turniej Humanistyczny rozstrzygnięty! 18 maja drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach: Przypominasz mi bohatera książki... (charakterystyka postaci i rozprawka), Spocone dyktando (Sienkiewicz), Pula pytań, Mądrej głowie dość dwie słowie (frazeologia), Wieczór autorski (recenzja, reklama), Jeden dzień z życia niezwykłego nastolatka (reportaż filmowy). Nad motywacją uczestników pracowała widownia, a nad rzeczowością, poprawnością i sprawiedliwością czuwało niezależne jury w składzie: dr hab. Anna Gomóła, mgr Anna Dermont - Brandys, mgr Aldona Iskra - Musialska. Zwycięzcy? G nr 20 - I miejsce, G nr 25 - II miejsce, G nr 24 - III miejsce! Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy za rok!:)

Kolejny Dzień Europejski za nami! Oj, działo się w tym roku, działo! Przez kilka dni na terenie szkoły pojawiały się różne zadania dla klas. A to przysłowia w wersji polskiej i niemieckiej, a to piosenki w różnych językach do identyfikacji, a to zabytki, a to quiz nt. kultury krajów europejskich. Zwieńczeniem wszystkich działań było otwarcie Muzeum Figur Woskowych,  w którym można było podziwiać posągową Angelę Merkel (1a), gromowładnego Zeusa (1b), zabójczo przystojnego Jamesa Bonda (2a), apetyczną margheritę w rękach samego Don Rafaela (2b), majestatycznego Napoleona (3a) oraz torreadora i tancerkę flamenco zatrzymanych w pół kroku (3b). Brawa dla organizatorek - anglistki i germanistki! Podziękowania dla klas za zaangażowanie i pomysłowość!:)

Linki
Partnerzy szkoły

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

  Akceptuję Politykę prywatności na tej stronie.
EU Cookie Directive Module Information