Gimnazjum nr 24 im. Henryka Jordana w Zabrzu
 • fotoj.JPG
 • fotoi.JPG
 • fotoh.JPG
 • fotog-kor1.jpg
 • fotof.jpg
 • fotoe.JPG
 • fotod.jpg
 • fotoc.JPG
 • fotob.JPG
 • fotoa.JPG
 • foto12.jpg
 • foto11.jpg
 • foto07.jpg
 • foto04.jpg
 • foto03.jpg

Z prawdziwą przyjemnością - a jednocześnie żalem, że już jesteśmy po - informujemy, że naszym gościem specjalnym był w tym roku aktor, reżyser teatralny i poeta - pan Zbigniew Stryj. Dwugodzinne spotkanie zdało się okamgnieniem. Rozbawienie, powaga, zachwyt, niedowierzanie, zaduma, podziw ... malowały się na twarzach słuchaczy.

Wartka narracja Zbigniewa Stryja - pełna anegdot i dygresji - dotyczyła rodziny, wiary, marzeń, życiowych wyborów, pracy aktora, odpowiedzialności, Śląska, pasji... Długo by wymieniać! Pewne jest, że potrafiła zelektryzować uwagę publiczności bez względu na wiek i płeć. Niesamowite! Nie ekran laptopa ani szybka w smartfonie, ale żywy człowiek i jego pełna ekspresji komunikacja werbalna i niewerbalna zaczarowały ponad 150 osób zgromadzonych 26 maja w Gimnazjum  nr 24.

Jakieś szczególne smaczki? Hmm... Kominiarz - ostatni romantyczny zawód świata? Czym przekonać ojca, żeby nie fatygował się na wywiadówki? A jeżeli spotkasz dziewczynę, która umie mówić? Przepis na przebój reggae? Sposób na tremę?

To najlepsze ze wszystkich spotkań, na których byłam - powiedziała  Patrycja z kl. 3b, czekając na autograf. Od dawna nie słuchałam nikogo z takim zainteresowaniem - ani chwili nudy! - dodała Weronika, uczennica z 2b. Nic dodać, nic ująć!:)